2 KROKY K BEZPEČNÉMU BÝVANIU V BYTE

40 rokov elektrické rozvody používame a opravujeme ich, až keď je porucha

Len dva dôležité kroky, ktorými získate “repasovanie” Vašich elektrických rozvodov v byte. Rekonštrukcia a kompletná výmena rozvodov, prístrojov a zásuviek je jednoznačne najlepšie riešenie. Čo však robiť, keď majitelia nemajú dostatok financií alebo nie je možné uvoľniť byt na kompletnú rekonštrukciu? Počas rekonštrukcie je množstvo hluku, prachu a stavebného neporiadku. Nižšie uvádzame 2 kroky, ktorými zabezpečíte bezpečnú prevádzku a používanie Vašich elektrických zariadení v byte a to za plnej prevádzky v byte.

Je známe, že hliník pod tlakom „tečie“. Znamená to, že hliníkové rozvody v byte, ktoré sú ukončené v zásuvkách, spínačoch, krabiciach a sú pod skrutkami, sa strácajú. Hliníkové vodiče sublimujú (odparujú sa). Týmto dochádza k nedostatočnému tlaku skrutky na hliníkové vodiče a vytvára zahorenie až vznietenie vodičov bytu. Všetky Vaše rozvody, krabice , spínače a zásuvky podoťahujeme a vykonáme odbornú údržbu. Pri tejto činnosti vymeníme aj starú rozvodnicu, vrátane ističov, za novú.
Viete, že ak máte poistený byt, tak práve revízie elektrickej inštalácie sú povinné a musíte ich mať platné? Ako majiteľ nie ste povinný vykonávať revízie elektrickej inštalácie bytu, avšak pri poistnej udalosti dochádza ku kráteniu, prípadne úplnému zamietnutiu poistného plnenia, ak tieto revízie chýbajú, alebo sú neplatné. Na povinnosť mať platnú revíziu Vás máloktorá poisťovňa upozorní. Revízia je platná 5 rokov po jej vykonaní.

Služba 2 kroky k bezpečnému bývaniu je veľmi často doplnená aj posilnením niektorých obvodov. Určite odporúčame posilniť minimálne obvody práčky a elektrickej rúry. Viac nájdete na stránke – Posilnenie obvodov >>

Je správny čas na Údržbu, Výmenu a Revíziu Vašich elektrických rozvodov v byte.

Vyplnením základných údajov a odoslaním formulára, od nás získate informácie ohľadne cien a činností pre jednotlivé kroky. Stačí zadať údaje, kliknúť na ODOSLAŤ a obratom od nás dostane email s informáciami a cenami.

Bratislava – Nitra – Trnava
Žilina – Martin – Trenčín – Ružomberok
Banská Bystrica – Zvolen

0905 380 493

Máte požiadavku? Pošlite nám ju.

9 + 5 =

Alebo nám Zavolajte

0905 380 493

Články z kategórie ELEKTRO

VIDEO TELEFÓNY – môžete ich odskúšať u Vás v bytovke

Uvažujete o VIDEO telefónoch do Vašej bytovky? Chceli by ste rekonštruovať domáce telefóny s možnosťou do budúcna, vymienať postupne AUDIO za VIDEO telefóny? Bližšie o unikátnom systéme Španielskej firmy píšeme v našom článku – Domáce telefóny pre bytovky.
Vieme prísť za Vami s funkčnými zariadeniami a vite si odskúšať ako VIDEO telefóny pre bytovky fungujú.

Povinnosti používateľa kamerového systému

Boli ste už v minulosti vy, alebo niektorý z vašich susedov v bytovke, rodinného domu, obeťou vandalizmu či krádeže? Bežne sa stáva, že zmizne bicykel z pivnice, topánky spred vchodu, alebo niekto poškodí dvere, či posprejuje steny, múry bytovky. V dnešnej dobe je na Slovensku množstvo podobných prípadov a stávajú sa každý deň. Neraz sa stane, že dotyčný páchateľ pochádza z toho istého domu.

Share This