fbpx

Otázky a odpovede

Máte otázku? Napíšte nám ju.

1 + 3 =

REVÍZIE: dobrý deň,len som chcela vedieť,ako často je potrebné robiť revízie, info potrebujem k poisteniu nehnuteľnosti

Na našich stránkach revízie  >> nájdete v pravej časti termíny revízií, ktoré sú zoradené aj podľa druhu priestorov.

VYKUROVANIE: Dobry den. Staviam bungalov jednopodlazny,rozloha je cca 140m2...rozhodujem sa medzi teplovodnym podlahovy na elektricky kotol alebo elektricke podlahove kurienie s kablami,vedlei by ste mi poradit?
Čo sa týka podlahového kúrenia náš názor je prikloniť sa k podlahovému vykurovaniu pomocou vykurovacích elektrických káblov, ktoré sa dajú do betónového poteru.
Pri realizácii certifikovanou firmou, akou je aj naša firma, získavate doživotnú záruku na takýto vykurovací systém.
Žiadne vyžarovanie káblov nie je pretože káble sú dvojžilové a ešte aj s tienením.
Potrebujeme pôdorys s rozmermi aby sme stanovali cenu za dodávku a montáž s registráciou na doživotnú záruku.
BLESKOZVOD: Dobrý deň, stavbári nám odovzdali stavbu do užívania. jedná sa o rodinný dom - dvojpodlažný s pôdorysom 13x7m a plochou strechou. Kamarát ma upozornil že si všimol že bleskozvod na našom dome má len 2 zvody, a aj tie sú len na jednej strane (dlhšej). Je to v poriadku alebo to naozaj nevyhovuje dnešným normám? Ďakujem

V prvom rade Vám stavebník mal odovzdať projekt skutočného prevedenia s východzou-prvou revíznou správou bleskozvodu. Všetky informácie máte v projekte a následne v revíznej správe.
Podľa najnovších platných noriem je počet zemničov nepostačujúci. Obvod objektu je 40m podľa analýzy rizík predpokladám zaradenie do LPS III a tým je na každých 15m potrebný zemnič. Tým je potrebných 2,6 zemniča čiže 3 zemniče  – vždy sa zaokrúhľuje na celé číslo hore.
Je však nevyhnutné žiadať projekt skutočného vyhotovenia s revíznou správou. Počet zemničov a zachytávacia sústava je jedna časť, druhá časť sú zemniče, ktoré revízny technik musí zmerať a hodnoty zapísať do revíznej správy.