Výmena elektrických rozvodov v dome

Sabinovská 9, Bratislava

70

Odberných miest

23

Rozvádzačov

1

HDS skrinky

Výmena elektrických rozvodov

Bytovka prešla kompletnou výmenou elektrických rozvodov, pri ktorej boli vymenené stúpacie vedenia (stupačky). Bytovka má celkovo dve stúpacie vedenia, a popri jednej z nich sú ešte vedené hlavné prívody pre dva výťahy. Hlavné rozvody, ako aj drôtovanie v rozvodniciach, boli prevedené bezhalonovými káblami s nízkou dymivosťou.

Prípojka pre bytový dom

Výmena elektrických rozvodov spočívala aj vo výmene hlavnej prípojky pre bytový dom a jej ochranu v priestoroch suterénu. Prípojný bod bytovky je HDS (hlavná domová skriňa) vedľa hlavného vchodu. Hlavný prívod na prízemí v rozvodnici je chránený zvodičom prepätia KIWA – Pom 3 LCF 75 280V/25kA – 81.130.

Revízia a projekt skutočného vyhotovenia

Výmena elektrických rozvodov v dome prebiehala na základe projektových podkladov. Všetky zmeny a dodatky boli zaznačené v realizačnom projekte elektrickej inštalácie. Na záver bola vykonaná východzia revízna správa, ktorá slúžila aj pre ZSE na zmenu hlavných ističov pred elektromermi.

KIWA zvodiče prepätia: http://www.kiwa.sk/

 

Potrebujete výmenu elektrických rozvodov v bytovom dome? Napíšte nám Vašu požiadavku

Územie

12 + 5 =

Články z kategórie ElEKTROINŠTALAČNÉ PRÁCE
Elektrikár práca – výhody spolupráce elektrikárov s BM Elektro, s.r.o.

Elektrikár práca – výhody spolupráce elektrikárov s BM Elektro, s.r.o.

Od určitého množstva odvedenej práce sa živnostník, firma dostáva do zahltenia telefonátov a administratívnej práce. Zo šikovného elektrikára, ktorý bol nápomocný, ktorý vedel hneď prísť, ktorý dodržiaval svoje termíny sa približne po roku až dvoch stáva elektrikár, ktorého je problém zohnať, nedvíha telefonáty a cenové ponuky spracováva 4 týždne.

Staré ističe dožívajú. Je potrebné ich vymeniť.

Staré ističe dožívajú. Je potrebné ich vymeniť.

Doba ide dopredu a s ňou sa rozvíja aj elektrotechnika. A s rozvojom elektrotechniky sa zas zvyšujú potreby bežných ľudí. BM Elektro vám ponúka výmenu ističov a rozvodnice v byte. Prečo? Aby sme zaistili bezpečnosť vašej domácnosti.

Klimatizácia do bytu. Vydržia elektrické rozvody v byte?

Klimatizácia do bytu. Vydržia elektrické rozvody v byte?

Pre klimatizáciu do bytu je potrebné vymeniť hlavný prívod do bytu, zmeniť hlavný istič bytu na 25A a pre klimatizáciu priviesť nový elektrický prívod. Elektrické rozvody v bytovke boli stavané na spoločné práčovne a plynové rúry. Dnes má každý v byte práčku,...