Výmena elektrických rozvodov v dome

Sabinovská 9, Bratislava

70

Odberných miest

23

Rozvádzačov

1

HDS skrinky

Výmena elektrických rozvodov

Bytovka prešla kompletnou výmenou elektrických rozvodov, pri ktorej boli vymenené stúpacie vedenia (stupačky). Bytovka má celkovo dve stúpacie vedenia, a popri jednej z nich sú ešte vedené hlavné prívody pre dva výťahy. Hlavné rozvody, ako aj drôtovanie v rozvodniciach, boli prevedené bezhalonovými káblami s nízkou dymivosťou.

Prípojka pre bytový dom

Výmena elektrických rozvodov spočívala aj vo výmene hlavnej prípojky pre bytový dom a jej ochranu v priestoroch suterénu. Prípojný bod bytovky je HDS (hlavná domová skriňa) vedľa hlavného vchodu. Hlavný prívod na prízemí v rozvodnici je chránený zvodičom prepätia KIWA – Pom 3 LCF 75 280V/25kA – 81.130.

Revízia a projekt skutkového vyhotovenia

Výmena elektrických rozvodov v dome prebiehala na základe projektových podkladov. Všetky zmeny a dodatky boli zaznačené v realizačnom projekte elektrickej inštalácie. Na záver bola vykonaná východzia revízna správa, ktorá slúžila aj pre ZSE na zmenu hlavných ističov pred elektromermi.

KIWA zvodiče prepätia: http://www.kiwa.sk/

 

Potrebujete výmenu elektrických rozvodov v bytovom dome? Napíšte nám Vašu požiadavku

Územie

1 + 14 =

Články z kategórie ElEKTROINŠTALAČNÉ PRÁCE
Ako si správne vybrať svetlo do domácnosti

Ako si správne vybrať svetlo do domácnosti

Prerábate váš dom či byt, alebo len uvažujete o zmene svietidiel. Tak tento článok by Vám mohol pomôcť pri výbere toho správneho. Nie je svetlo ako svetlo. respektíve výber osvetlenia do jednotlivých miestností vo vašej domácnosti by mal uvážený. Inak vyberáme svetlo do kúpelne a inak do obývačky. Na čo je však dôležité myslieť vždy je jeho funkčná vlastnosť pred dizajnom a úspora nákladov správnym výberom svetelných zdrojov.