fbpx

Rekonštrukcia elektrických rozvodov v dome – paneláku (135bj)

Oremburská 7-15, Banská Bystrica

135

Odberných miest

45

Rozvádzačov

5x

HDS skrinka

Rekonštrukcia elektrických rozvodov v dome – paneláku

V paneláku prebehla kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov spoločných priestorov. Jednalo sa o oceľoplechové rozvodnice (OCEP) umiestnené na chodbách bytovky na každom podlaží. Boli vymenené stúpacie hlavné vedenia, drôtovanie v rozvodnici, hlavné ističe pre byty a vývodové svorkovnice pre byt. Na stupačkové svorkovnice boli použité svorkovnice s krytmi HSV 95 K 4pol  a pre EPS SVK 95 1pol.

Rozvody v spoločných priestoroch boli prevedené v PVC HF bezhalogenových lištách s použitím nehorľavých a bezhalogenových káblov.

Súčasťou rekonštrukcie boli aj nové prívody pre byty v prevedení 1F s použitím bezhalogenových N2XH-J 3×6 káblov. Popri prívode do každého bytu bol privedený ešte vodič na ochranné pospojenie – vyrovnanie potenciálov v celej bytovke.

Prepäťová ochrana bola použitá kvalitná aj so zvodičom bleskových prúdov v každom vchode samostatne a to SALTEK FLP B+C MAXI V.

V pivničných priestoroch boli vedené nové rozvody svetelných a zásuvkových obvodov v PVC HF lištách a káblami N2XH-J (bezhalogenové). Osadené boli nové spínače a svietidlá s rozmiestnením podľa projektu a usmernenia predsedu spoločenstva.

Svietidlá na mediposchodiach a aj na chodbe pred bytmi boli použité radarové s HF senzorom a LED žiarovkou.

Súčasťou svetelných rozvodov na schodišti boli aj núdzové svietidlá so zálohou svietenia až na 1 hod pri výpadku elektrickej energie. Jedná sa o osvetlenie únikových ciest pri evakuácii bytovky (mimoriadne udalosti).

Realizácia bola ukončená odovzdaním diela do užívania, skreslený projekt skutočného prevedenia a vypracovaná východzia – prvá odborná prehliadka a odborná skúška (OPaOS – revízna správa).

Všetky rozvodnice boli z vonkajšej strany natreté vonkajšou farbou – šedá tmavá s označením rozvodníc podľa platných noriem.

Články z kategórie ElEKTROINŠTALAČNÉ PRÁCE
Vypadáva vám doma prúd? 

Vypadáva vám doma prúd? 

Nejeden z nás už túto situáciu doma zažil. Pozeráte doma televízor, do toho perie práčka a niekto v kuchyni zapne mikrovlnku. A zrazu ste, ako sa povie, bez elektriky. Ako prvé určite skontrolujete, či ide o výpadok v celom paneláku alebo sa týka len vášho bytu.   Ak...

Dôležitosť projektovej dokumentácie pre vašu bezpečnosť

Dôležitosť projektovej dokumentácie pre vašu bezpečnosť

Na to, aby ste mohli vašu bytovku spraviť bezpečnejším miestom pre život všetkých rodín, potrebujete najskôr pripraviť projekt elektroinštalácie. Jeho vypracovanie je dôležité, záleží na každom detaile. Projekt môžu vypracovať len odborníci, ktorí majú s elektroinštaláciou bytoviek niekoľkoročnú prax, preto sa nemusíte obávať, pomôžeme vám.

5 tipov ako urobiť z vašej bytovky bezpečné miesto 

5 tipov ako urobiť z vašej bytovky bezpečné miesto 

Bývanie v bytovke je ideálna voľba v prípade, že potrebujete mať po ruke rýchlu dostupnosť k službám, ktoré mesto poskytuje. Okrem výhod, ktoré takéto bývanie prináša, treba však počítať aj s tým, že bytovka si vyžaduje...