fbpx
Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome

Profesionálna výmena elektrických rozvodov vo vašom bytovom dome.

 

Stavte na odborníkov s vyše 17 ročnou praxou. Uvedomujeme si, že každý zákazník má svoje potreby a preto ich s vami dokážeme jednoducho identifikovať a priniesť vám možnosti bezpečnej výmeny elektroinštalácie jednoducho, rýchlo a komfortne.

POSTUP a KONTROLNÝ list do Vášho emailu

Vyplňte vaše základné údaje a my vám obratom pošleme formulár pre kompletný výpočet cenovej ponuky na jednotlivé časti elektro rekonštrukcie vo Vašej bytovke. Ako bonus vám pošleme kompletný manuál, aby ste vedeli ako čo najlepšie identifikovať vaše potreby, predstavy a na čo v celom tomto procese nezabudnúť.

Žila Bohuš

„Vieme, že zastávate dôležitú úlohu, ktorá chráni všetkých obyvateľov vášho vchodu, či celej bytovky. Aj preto vám chceme uľahčiť celý proces a poskytnúť vám tak maximum z našich dlhoročných skúseností. Vyberte si z našich služieb, ktoré zmenia vašu bytovku na moderné miesto pre život všetkých ich obyvateľov.“
Bohuš Žila, CEO

Naše Služby

Projekt elektroinštalácie

Vypracujeme projekt rekonštrukcie – projekt výmeny elektrických rozvodov v bytovom dome. Projekt zahŕňať všetky Vaše požiadavky, ktoré usmerníme podľa najnovších platných STN. Projekt dodávame v papierovej forme, v DWGPDF a rozpočet s výkazom výmer aj v XLS formáte.

Núdzové osvetlenie

Osvetlenie schodišťa je potrebné osvetliť aj núdzovými svietidlami, ktoré zabezpečia osvetliť spoločné priestory min. 1 hod.

Buď sa jedná o samostatné núdzové svietidlá prípadne svietidla už so zabudovanými náhradnými zdrojmi – baterkami.

Prívody do bytov

Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome môže obsahovať aj prívody do bytov. Prívody pre byty navrhujeme v optimálnom riešení 400V s príkonom až 7,5kW na každý byt, čo je vyhovujúce pre napojenie množstva elektrických zariadení ako je práčka, sušička, el.rúra, rýchlovarná konvica a v poslednom období často žiadaná klimatizácia.

Nie vždy prejde táto časť do rekonštrukcie, pretože niektoré byty už majú nové prívody. Aj napriek tomu  odporúčame túto časť vykonať celoplošne pre všetky byty.

V bytoch je potrebná taktiež rekonštrukcia prípadne údržba a oprava rozvodov s posilnením obvodov.

Digitálne AUDIO zvončeky

Zastaralý domový zvonček AUDIO TESLA 4+n, ktorý je použitý najčastejšie v bytovkách je v zastaralom a veľkrát už nefunkčnom analógovom systéme.

Existuje systém GOLMAR GB2, ktorý umožňuje po existujúcich rozvodoch viesť AUDIO ale aj VIDEO prenos. Celý systém môže byť v AUDIO prevedení s prípravou na VIDEO a pred realizáciou je možné tieto audio telefóny zmeniť za VIDEO. Pozrite si realizáciu kde je kombinácia AUDIO a VIDEO telefónov.

Senzorové osvetlenie

Veľmi obľúbeným spôsobom osvetlenia schodišťa a chodieb je práve s použitím pohybového senzora. Pozor však na PIR a HF senzory v svietidlách, každý má svoje výhody ale aj nevýhody o ktorých píšeme v našom článku.

Rozvody pivníc

Nové svetelné rozvody po chodbách a v pivniciach. V prípade požiadavky zrealizujeme aj osvetlenie každej súkromnej pivnice.

Pivničné priestory je optimálne riešiť cez svietidlá s pohybovým senzorom, prípadne ovládané spínačmi – všetko napájané novými rozvodmi.

Digitálne VIDEO zvončeky

VIDEO GOLMAR GB2 je elegantný 2-vodičový digitálny systém, ktorý umožňuje fungovať po starých kábloch a pritom je AUDIO ale aj VIDEO plne funkčný. Systém GOLMAR GB2 je možné doplniť o ďalšie kamery, záznam obrazu, ako aj GSM modul na presmerovanie hovorov na mobil.

Pozrite si realizáciu v Bratislave kde je 139bytov v plnom VIDEO prevedení potvrdila silu GOLMAR GB2 viesť po dvoch vodičoch existujúcich rozvodov.

VIDEO telefóny Vám vieme predviesť u Vás na zhromaždení vlastníkov.

Klimatizácie v bytoch?

V dnešnej dobe sa už častejšie objavuje požiadavka na možnosť pripojenia klimatizácie do každého bytu. Na tieto príkony zariadení treba počítať už pri projektovaní rekonštrukcie a následne takto zrealizovať výmenu elektrických rozvodov.

Cena za kabeláž o rád vyššie, ktorá zvládne aj klimatizácie nie je až tak cenovo náročná, preto odporúčame dimenziu pri výmene elektrických rozvodov navýšiť o túto kapacitu aj pre klimatizácie do každého bytu.

Povolenia SSD, VSD, ZSD

Vybavíme za Vás všetky povolenia. 1.povolenie odsúhlasenie projektu rekonštrukcie elektrickej inštalácie, ktoré trvá cca 30dní. 2.povolenie na hromadné odplombovanie a následné zaplombovanie elektromerov.

Osvetlenie schodišťa a chodieb

Osvetlenie na schodišti je nutné zabezpečiť na každej zmene podlažia, to znamená aj na medzi poschodiach – vyžadujú to najnovšie normy. Súčasťou je aj návrh a realizácia núdzového osvetlenia, ktoré zabezpečí osvetlenie únikových ciest pri výpadku elektrickej energie.

Hlavné rozvody, stupačky

Hlavné stúpacie vedenia pre bytovky sú poddimenzované. Hlavné rozvody boli navrhnuté na podstatne menšie množstvo elektrických spotrebičov ako ich máme dnes.

V bytovkách boli plánované centrálne práčovne, ktoré dnes nefungujú. Každý v byte má minimálne práčku a približne každý štvrtý už aj sušičku.

Mikrovlnka, elektrická rúra a konvica je dnes už samozrejmosťou tiež.

Sklokeramická platna – varná doska a klimatizácia začína byť žiadaná.

Zrealizujte rekonštrukciu elektrických rozvodov tak, aby spĺňali minimálne existujúce a budúce požiadavky na zvýšenie príkonu jednotlivých bytov.

Rozvodnice

Elektromerové rozvodnice a ich vnútra s káblovaním sú vymenené. Vývodové svorky pre byty sú pripravené na všetky varianty, ktoré môžu nastať – 1 fázový 230V alebo 3 fázový 400V ako aj sústava TN-C (staré rozvody) alebo TN-S sústava (nové rozvody bytu po rekonštrukcii rozvodov v byte). Rozdelenie sústavy z TN-C na TN-S je riešené na vývodových svorkách pre každý byt samostatne.

S nami získate viac

Záruka 5 rokov

Za našou kvalitou práce si stojíme. Aj preto vám na všetky naše realizácie a použitý materiál pri rekonštrukcii elektrických rozvodov garantujeme 5 ročnú záruku. Uplatniť si ju môžete aj na dodávané svietidlá, ističe, domáci dorozumievací systém, či domáce telefóny.

Foto dokumentácia

Poskytneme vám kompletnú fotodokumentáciu z celého priebehu realizácie a rovnako aj kompletné fotenie realizovaných častí elektrickej inštalácii. Všetky podklady vám sprístupníme na našom online úložisku Google DRIVE, ktorý bude dostupný len pre vás a to na jeden klik.

i

Vybavíme všetko za Vás

Zabezpečíme všetky papierovačky a vybavovačky na „elektrárňach“ za Vás. Nemusíte nič riešiť, vybavovať a ani zabezpečovať. Venujete sa len prípadnej kontrole našej práce.

h

Projekt skutočného vyhotovenia

Po realizácii vyhotovíme projekt skutočného vyhotovenia, ktorý slúži pre kolaudáciu a zároveň je podkladom pre východziu revíziu OPaOS elektrickej inštalácie a bleskozvodu. 

c

Oznamy o prerušovaní dodávky el.energie

Pred každou odstávkou, prípadne ak potrebujeme vstupovať do priestorov bytu, komunikujeme a zabezpečujeme oznamy na potrebné vstupné dvere a výťahy bytovky.

Projekt elektro rekonštrukcie zadarmo

Pri realizácii kompletnej rekonštrukcie elektrickej inštalácie, výmeny elektrických rozvodov v bytovke, Vám cenu nášho projektu odpočítame. Získate ho tak úplne bezplatne.

s

Východzia revízna správa (OPaOS)

Vykonáme vám východziu odbornú prehliadku a odbornú skúšku (OPaOS).
Keďže východzia revízia musí byť archivovaná počas celého „života“ elektrickej inštalácie objektu, postaráme sa o bezpečnú zálohu. Vieme vám východzie ale aj periodické revízie vytlačiť a predložiť znovu podľa vašich potrieb.

Plombovanie elektromerov zdarma

Odplombovanie a zaplombovanie elektromerov u SSD, VSD alebo ZSD, pri rekonštrukcii elektrickej inštalácie, máte od nás úplne zadarmo.

d

Dokumentácia kedykoľvek k nahliadnutiu

Dokumentácia projektu a foto dokumentácia je v elektronickej podobe prístupná doživotne, kedykoľvek cez Google DRIVE.

Sme profesionálni elektrikári

Sme profesionálni a výkonní elektrikári, ktorí pracujú po celom Slovensku. Naša 17 ročná prax nám umožnila byť lídrom v oblasti rekonštrukcie elektroinštalácie bytoviek. V našom tíme pracujú len skúsení a dobre finančné ohodnotení elektrikári, ktorých hlavným záujmom je vaša spokojnosť

Modernizácia a rekonštrukcia elektroinštalácie v paneláku je cestou vášmu k bezpečnému a pohodlnému bývaniu.

Rozhodnite sa správne tak ako tisícky našich klientov. Prečítajte si ich skúsenosti a presvedčte sa, že s nami budú služby dodané nielen včas, no kvalita a vaša spokojnosť je našou prioritou.

Hovoria o nás

Seriózny prístup a záujem o potreby klienta

Mali sme 4 ponuky z Bratislavy, vybrali sme si Vás. Vykonali ste s maximálnym záujmom prvú obhliadku, aby Vás nezaskočila realita a zvyšovanie nákladov počas prác. Práce boli dobre pripravené, organizované a vykonané na profesionálnej úrovni. Príjemne ma prekvapilo, že ste zlikvidovali v rozvádzačoch nanosené haraburdy susedov a povysávali špinu aj po Vašich predchodcoch. Dnes je ťažko vybrať dobrého, seriózného dodávateľa, preto som s radosťou napísal toto odporúčanie.

zástupca vlastníkov bytov, Bratislava - Sabinovská 9

Okamžité riešenie neočakávaných problémov

Boli sme s Vašou prácou spokojný. Hlavne musím oceniť rýchlosť opravy a ochotu zareagovať a vyriešiť problém okamžite po mojom zavolaní, nakoľko išlo o neočakávaný problém, ktorý vyžadoval rýchle riešenie.
predseda SVB Gen. Svobodu 50-56, Zvolen

Profesionálny prístup a kvalita

Chcem Vám poďakovať za kvalitné vybavenie mojej zákazky a skutočne profesionálny prístup, čo sa už dnes tak často nevidí, najmä u firiem poskytujúcich takéto služby. Úprimne ďakujem.

Správca objektu na Trhovej ulici vo Zvolene

Profesionálna komunikácia a web

Ďakujem Vám za objasnenie a zároveň gratulujem.
Síce sa ešte osobne nepoznáme, ale keby každý takto komunikoval so zákazníkmi ako Vy a Vaši zamestnanci, bolo by oveľa viac šťastných ľudí na svete.
Znova sa mi potvrdilo to, čo som si prvýkrát myslela, keď som videla Vašu stránku. Perfektne spravované a všetky informácie na jednom mieste.
Gratulujem a prajem veľa spokojných klientov.
Verím, že aj za náš dom sa nám podarí presadiť výber práve Vašej firmy. Ak áno, určite Vás budem kontaktovať.
Ďakujem
S pozdravom

Členka rady bytovky, Rožňava