fbpx
Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome

Zistite si u nás cenu rekonštrukcie rozvodov v paneláku a zabezpečte si bezpečné a spoľahlivé napájanie pre svoje byty.

Jednoduché a bezpečné riešenia.

Uvedomujeme si, že každý zákazník má svoje potreby. Preto s vami dokážeme jednoducho identifikovať vaše potreby a poskytnúť vám možnosti bezpečnej výmeny elektroinštalácie.

Naša odbornosť a skúsenosť nám umožňujú riešiť aj zložité problémy v oblasti elektriky, ale zároveň sa snažíme poskytovať jednoduché a bezpečné riešenia pre každého zákazníka.

vývodové svorky byty
Rozvodnica RS
stupačková svorkovnica

CENOVÁ PONUKA rekonštrukcie elektro v bytovke

Vyplňte prosím vaše základné údaje a my vám v krátkej dobe pošleme cenovú ponuku rekonštrukcie elektro vo vašom bytovom dome.

Žila Bohuš

„Bezpečnosť a komfort sú dôležité pre život všetkých obyvateľov vášho bytového domu. Vieme, že na vás spočíva zodpovednosť chrániť ich životy a majetok, preto vám chceme pomôcť uľahčiť celý proces. S našimi dlhoročnými skúsenosťami a odbornosťou vám prinášame moderné a bezpečné elektroinštalácie, ktoré zmenia vašu bytovku na ideálne miesto pre život. Vyberte si z našej širokej ponuky služieb a urobte prvý krok k zabezpečeniu bezpečného a pohodlného domova pre všetkých obyvateľov. Sme tu pre vás, aby sme vám pomohli s každým krokom v oblasti elektroinštalácií.“

Bohuš Žila, CEO

Sme tu pre Vás, aby sme Vám pomohli s každým krokom v procese a zabezpečili, aby Vaša elektroinštalácia bola moderná, bezpečná a úsporná.

projektant elektro

Projekt elektroinštalácie

Radi Vám pomôžeme pri projekte elektroinštalácie. Naši odborníci vypracujú projekt rekonštrukcie, ktorý zahŕňa Vaše požiadavky a dodržiava najnovšie platné STN normy. Projekt Vám dodáme nielen v papierovej forme, ale aj v elektronickej podobe vo formátoch DWG, PDF a XLS s výkazom výmer a rozpočtom. Sme presvedčení, že vďaka našej expertíze a kvalifikácii budete so všetkými fázami projektu spokojní.

Svietidlo PIR+NO

Senzorové osvetlenie

Senzorové osvetlenie je stále viac populárnou voľbou pre osvetlenie chodieb a schodísk. Využitie pohybového senzora prináša viacero výhod, ako je zvýšenie bezpečnosti, komfortné osvetlenie v momente pohybu a zlepšenie energetického hospodárstva.

Je však potrebné si dávať pozor na správny typ senzora. Existujú dva základné typy senzorov: PIR (passive infrared) a HF (high frequency). Každý z týchto senzorov má svoje výhody a nevýhody, a preto je dôležité zvážiť, ktorý z nich je pre vaše potreby najvhodnejší.

V našom článku sme sa podrobne venovali výhodám a nevýhodám týchto senzorov, aby sme vám pomohli pri rozhodovaní, ktorý z nich je pre vás najlepší.

povolenia SSD, ZSD, VSD

Povolenia elektrárne - SSD, VSD, ZSD

Ponúkame Vám profesionálnu pomoc pri získavaní potrebných povolení pre Vašu elektrickú inštaláciu. Sme zodpovední za vybavenie povolení ako SSD, VSD a ZSD, aby ste mohli mať istotu, že všetky práce budú vykonané v súlade so všetkými platnými nariadeniami. Okrem toho sa postaráme aj o odsúhlasenie projektu rekonštrukcie Vašej elektrickej inštalácie, čo trvá približne 30 dní. Zabezpečíme aj potrebné povolenie na hromadné odplombovanie a následné zaplombovanie elektromerov. S nami sa nemusíte starať o žiadne administratívne záležitosti a môžete sa sústrediť na to, čo je pre Vás dôležité.

Prívody do bytov v bytovke

Prívody do bytov 3F, 1F, 230V aj 400V

Navrhujeme optimálne riešenie pre prívody do bytov, ktoré zahŕňa výmenu elektrických rozvodov v celom bytovom dome. Našim cieľom je zabezpečiť každému bytu prívod s príkonom až 7,5 kW, čo umožní napojenie množstva elektrických zariadení, ako sú práčky, sušičky, el.rúry, rýchlovarné konvice a klimatizácie. Aj keď niektoré byty už majú nové prívody, odporúčame túto časť vykonať celoplošne pre všetky byty, aby sme zabezpečili optimálnu funkčnosť celého systému. V rámci rekonštrukcie bytových prívodov sa venujeme aj oprave a údržbe rozvodov a ich posilneniu, aby sme zabezpečili bezproblémové fungovanie a maximálnu bezpečnosť pre obyvateľov bytového domu.

Rozvody pivníc bytovka, panelák

Rozvody nebytových priestorov a pivníc

Je dôležité správne osvetlenie v pivničných a nebytových priestoroch, ktoré sa dajú riešiť novými svetelnými rozvodmi. Navrhujeme v spoločných priestoroch využiť svietidlá s pohybovým senzorom alebo spínačmi, ktoré budú napájané novými rozvodmi. V prípade požiadavky dokážeme zrealizovať aj osvetlenie každej súkromnej pivnice a nebytového priestoru.

Osvetlenie byty a schodište v bytovke

Osvetlenie schodišťa a chodieb

Je dôležité venovať pozornosť správnemu osvetleniu schodišťa a chodieb, aby boli bezpečné pre použitie. V súlade s najnovšími normami musí byť osvetlenie zabezpečené na každej zmene podlažia, vrátane priestorov medzi poschodiami. Okrem toho, je potrebné zabezpečiť aj núdzové osvetlenie, ktoré sa aktivuje v prípade výpadku elektrickej energie a zabezpečí osvetlenie únikových ciest. Naši pracovníci sú pripravení na návrh a realizáciu takéhoto osvetlenia pre vaše schodište a chodby.

AUDIO telefóny pre bytovku

Digitálne AUDIO zvončeky

Digitálne zvončeky sú skutočne moderným riešením pre bytové domy. Sú spoľahlivé, efektívne a ponúkajú množstvo výhod oproti starším analógovým systémom.

V porovnaní s analógovými zvončekmi majú digitálne zvončeky väčšiu spoľahlivosť a stabilitu signálu, nižšiu spotrebu energie a tiež lepšiu zvukovú kvalitu. Okrem toho, digitálne zvončeky umožňujú aj možnosti rozšírenia o rôzne funkcie ako napríklad video prenos, možnosť pripojenia na internet a ovládanie z mobilného telefónu.

Systém GOLMAR GB2, je vynikajúcim príkladom moderného riešenia, ktoré môže byť prispôsobené potrebám každého zákazníka.

Golmar GB+ VIDEO telefóny pre bytovky

Digitálne VIDEO zvončeky

GOLMAR GB2 je moderný a elegantný 2-vodičový digitálny systém, ktorý umožňuje prevádzku aj na starých kábloch. Vďaka AUDIO a VIDEO prenosu zabezpečuje komfortné a plne funkčné používanie. Systém je možné ľahko rozšíriť o ďalšie kamery akoncové monitory s možnosťou presmerovania hovorov na mobilný telefón.

Sme radi, že môžeme poukázať na úspešnú realizáciu v Bratislave, kde systém GOLMAR GB2 bol úspešne nainštalovaný v 139 bytoch v plnom VIDEO prevedení, pričom fungoval na existujúcich rozvodoch s dvojvodičovým zapojením.

Ak Vás zaujíma tento moderný a spoľahlivý systém, rádi Vám predvedieme jeho funkcie a výhody na Vašom vlastníckom zhromaždení. Nechajte sa presvedčiť o jeho kvalitách, systém prispôsobíme Vašim požiadavkám.

stupačková svorkovnica

Hlavné rozvody, stupačky

Hlavné rozvody a stupačky pre bytovky často nedostačujú na súčasnú náročnosť elektrických spotrebičov. V minulosti sa plánovalo s menším počtom spotrebičov, ako ich máme dnes. S tým spojená kapacita a výkon sú často nedostatočné a môžu viesť k problémom s preťažením a neustálemu výpadku prúdu.

Okrem toho, niektoré pôvodne plánované zariadenia, ako centrálne práčovne, sú dnes zastarané, nefunkčné a nepoužívajú sa. Každý v byte má minimálne práčku a približne každý štvrtý už aj sušičku. Rovnako sú dnes bežné spotrebiče ako mikrovlnky, elektrické rúry, konvice, sklokeramické platne a klimatizácie.

Je dôležité zrealizovať rekonštrukciu elektrických rozvodov tak, aby spĺňali minimálne existujúce a budúce požiadavky na zvýšenie príkonu jednotlivých bytov. To zahŕňa aj dostatočne dimenzované hlavné stúpacie vedenia a rozvody, ktoré umožnia plynulý a spoľahlivý chod súčasných aj budúcich spotrebičov.

Núdzové osvetlenie bytovky

Núdzové osvetlenie

Núdzové osvetlenie na schodištiach je nevyhnutné pre zabezpečenie bezpečnosti obyvateľov bytových domov. Okrem klasického osvetlenia je potrebné mať aj núdzové svietidlá, ktoré v prípade výpadku elektrickej energie zabezpečia dostatočné osvetlenie spoločných priestorov po dobu minimálne jednej hodiny.

Existujú dva typy núdzových svietidiel – samostatné svietidlá, ktoré sú určené výlučne pre núdzové osvetlenie, a svietidlá s integrovanými záložnými batériami. Tieto batérie sú napojené na elektrickú sieť a v prípade výpadku prúdu automaticky prevádzajú svietidlá na núdzový režim.

Je dôležité zabezpečiť, aby boli núdzové svietidlá správne umiestnené a aby boli v dostatočnom množstve pre zabezpečenie osvetlenia celého schodišťa. V prípade akýchkoľvek problémov s núdzovým osvetlením, je potrebné tieto problémy čo najskôr riešiť a zabezpečiť bezpečnosť obyvateľov bytového domu.

Klimatizácie v bytoch?

V súčasnej dobe sa čoraz častejšie požaduje možnosť pripojenia klimatizácie v každom byte. Preto je dôležité zahrnúť tento príkon už pri projektovaní rekonštrukcie a následne zabezpečiť výmenu elektrických rozvodov tak, aby zvládli aj klimatizáciu.

Cena kábla, ktorý zvládne aj klimatizáciu, je o niečo vyššia, avšak nie až tak vysoká. Preto by sme odporúčali navýšiť dimenziu elektrických rozvodov o túto kapacitu aj pre klimatizáciu v každom byte.

Rozvodnica RS

Rozvodnice

Vnútro elektromerových rozvodníc bude s káblovaním vymenené . Vývodové svorky pre byty sú pripravené na rôzne varianty pripojenia – 1 fázový 230V alebo 3 fázový 400V, ako aj sústavu TN-C (staré rozvody) alebo TN-S (nové rozvody v byte po rekonštrukcii rozvodov). Rozdelenie sústavy z TN-C na TN-S je riešené na vývodových svorkách pre každý byt individuálne.

Výhody spolupráce s nami

Záruka 5 rokov

Sme presvedčení o kvalite našej práce a práve preto vám garantujeme 5-ročnú záruku na všetky naše realizácie a použitý materiál pri rekonštrukcii elektrických rozvodov. Táto záruka sa vzťahuje aj na dodané svietidlá, ističe, domáce dorozumievacie systémy a domáce telefóny, takže si môžete byť istí, že naša práca vám poskytne kvalitné a spoľahlivé riešenie na dlhé roky.

Foto dokumentácia

Poskytneme vám kompletnú fotodokumentáciu celého priebehu realizácie, ako aj fotografovanie dokončených častí elektrickej inštalácie. Všetky podklady vám budú k dispozícii na našom online úložisku Google DRIVE, ktorý bude dostupný len pre vás jednoduchým kliknutím.

i

Vybavíme všetko za Vás

Zabezpečíme za Vás všetku potrebnú dokumentáciu a administratívu na „elektrárňach“. Nemusíte sa o nič starať, vybavovať ani zabezpečovať. Vašou jedinou starosťou bude prípadná kontrola našej práce.

h

Projekt skutočného vyhotovenia

Po dokončení realizácie vám poskytneme projekt skutočného vyhotovenia, ktorý slúži ako podklad pre kolaudáciu a východiskovú revíziu OPaOS elektrickej inštalácie a bleskozvodu.

c

Oznamy o prerušovaní dodávky el.energie

Pred každou plánovanou odstávkou dodávky elektrickej energie, ako aj akýkoľvek vstup do priestorov bytu, komunikujeme s bytovými jednotkami a zabezpečujeme oznamy na potrebné vstupné dvere a výťahy v bytovom dome.

Projekt elektro rekonštrukcie zadarmo

Ak sa rozhodnete pre komplexnú rekonštrukciu elektrickej inštalácie a výmenu elektrických rozvodov v bytovke, máme pre Vás skvelú ponuku – odpočítame Vám cenu nášho projektu. Takto získate projekt úplne bezplatne.

s

Východzia revízna správa (OPaOS)

Východzia revízna správa (OPaOS) je nevyhnutná pre správne fungovanie a bezpečnosť vašej elektrickej inštalácie. Preto vám radi poskytneme odbornú pomoc pri jej vykonaní. Zabezpečíme vám východnú odbornú prehliadku a skúšku (OPaOS) a postaráme sa o archiváciu dokumentov počas celého životného cyklu vášho objektu. K dispozícii máme aj tlačivá pre periodické revízie a radi vám ich predložíme podľa vašich potrieb.

d

Dokumentácia kedykoľvek k nahliadnutiu

Dokumentácia projektu a fotodokumentácia sú kedykoľvek prístupné v elektronickej podobe prostredníctvom Google DRIVE, aby ste k nim mohli mať prístup kedykoľvek v budúcnosti.

Sme profesionálni elektrikári

Sme profesionálni a výkonní elektrikári, ktorí pôsobia po celom území Slovenska. S našou 18-ročnou praxou sme sa stali lídromi v oblasti rekonštrukcie elektroinštalácií bytových domov. V našom tíme pracujú len skúsení a dobre finančne ohodnotení odborníci, ktorých hlavným záujmom je Vaša maximálna spokojnosť.

Vďaka modernizácii a rekonštrukcii elektroinštalácie v paneláku získate bezpečnejšie a pohodlnejšie bývanie.

Rozhodnite sa správne, ako urobilo už mnoho našich spokojných klientov. Prečítajte si ich skúsenosti a presvedčte sa, že s nami budú služby dodané nielen včas, ale že kvalita a vaša spokojnosť sú našou prioritou.

Seriózny prístup a záujem o potreby klienta

Mali sme 4 ponuky z Bratislavy, vybrali sme si Vás. Vykonali ste s maximálnym záujmom prvú obhliadku, aby Vás nezaskočila realita a zvyšovanie nákladov počas prác. Práce boli dobre pripravené, organizované a vykonané na profesionálnej úrovni. Príjemne ma prekvapilo, že ste zlikvidovali v rozvádzačoch nanosené haraburdy susedov a povysávali špinu aj po Vašich predchodcoch. Dnes je ťažko vybrať dobrého, seriózného dodávateľa, preto som s radosťou napísal toto odporúčanie.

zástupca vlastníkov bytov, Bratislava - Sabinovská 9

Okamžité riešenie neočakávaných problémov

Boli sme s Vašou prácou spokojný. Hlavne musím oceniť rýchlosť opravy a ochotu zareagovať a vyriešiť problém okamžite po mojom zavolaní, nakoľko išlo o neočakávaný problém, ktorý vyžadoval rýchle riešenie.
predseda SVB Gen. Svobodu 50-56, Zvolen

Profesionálny prístup a kvalita

Chcem Vám poďakovať za kvalitné vybavenie mojej zákazky a skutočne profesionálny prístup, čo sa už dnes tak často nevidí, najmä u firiem poskytujúcich takéto služby. Úprimne ďakujem.

Správca objektu na Trhovej ulici vo Zvolene

Profesionálna komunikácia a web

Ďakujem Vám za objasnenie a zároveň gratulujem.
Síce sa ešte osobne nepoznáme, ale keby každý takto komunikoval so zákazníkmi ako Vy a Vaši zamestnanci, bolo by oveľa viac šťastných ľudí na svete.
Znova sa mi potvrdilo to, čo som si prvýkrát myslela, keď som videla Vašu stránku. Perfektne spravované a všetky informácie na jednom mieste.
Gratulujem a prajem veľa spokojných klientov.
Verím, že aj za náš dom sa nám podarí presadiť výber práve Vašej firmy. Ak áno, určite Vás budem kontaktovať.
Ďakujem
S pozdravom

Členka rady bytovky, Rožňava

Hovoria o nás