fbpx
Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome

Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome

REKONŠTRUKCIA elektroinštalácie v paneláku

Potrebujete výmenu elektrických rozvodov v bytovom dome? Napíšte nám Vašu požiadavku

Vyplňte prosím jednoduchý formulár a zaškrtnite, že ste si prečítali "Zásady ochrany osobných údajov". Kliknite na Odoslať.

  i

  Vybavíme všetko za Vás

  Zabezpečíme všetky papierovačky a vybavovačky na „elektrárňach“ za Vás. Nemusíte nič riešiť, vybavovať a ani zabezpečovať.

  Zabezpečíme odsúhlasenie dokumentácie na elektrárňach

  Projekt elektroinštalácie výmeny elektrických rozvodov v bytovom dome je nevyhnutný a pred začatím akýchkoľvek prác, musí byť potvrdený a akceptovaný distribučnou spoločnosťou. Následne môžu začať povolenia na odplombovanie a príprava realizácie.

  s

  Východzia revízna správa (OPaOS)

  Východzia odborná prehliadka a odborná skúška (OPaOS) je súčasťou realizácie rekonštrukcie. Východzia revízia musí byť archivovaná počas celej životnosti objektu. V prípade potreby Vám vieme východzie ale aj periodické revízie vytlačiť a predložiť kedykoľvek v budúcnosti. Archivujeme celú dokumentáciu.

  Záruka 5 rokov na našu prácu

  Záruka až 5 rokov platí na realizáciu a materiál pri rekonštrukcii elektrickej inštalácie.

  Záruka neplatí na dodávané elektrické zariadenia – svietidlá, ističe, domáci dorozumievací systém, domáce telefóny, žiarovky a trubice.

  Foto dokumentácia

  Kompletná fotodokumentácia z celého priebehu realizácie a na konci kompletné fotenie zrealizovaných častí elektrickej inštalácii je k dizpozícii na úložisku GoogleDRIVE, ku ktorému budú mať prístup len oprávnené osoby.

  Sme profesionálni elektrikári

  Sme profesionálni a výkonní elektrikári, ktorí pracujú po celom Slovensku. Naši elektrikári sú platení od výkonu a ochoty zákazníka, zaplatiť  za ich prácu.

  h

  Projekt skutočného vyhotovenia

  Po realizácii vyhotovíme projekt skutočného vyhotovenia pre kolaudáciu a ako podklad pre východziu revíziu OPaOS elektrickej inštalácie.

  Plombovanie elektromerov

  Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome obsahuje aj odplombovanie a zaplombovanie elektromerov u SSD, VSD alebo ZSD.

  c

  Oznamy o prerušovaní dodávky el.energie

  Pred každou odstávkou, prípadne ak potrebujeme vstupovať do priestorov bytu, komunikujeme a zabezpečujeme oznamy na potrebné vstupné dvere a výťahy bytovky.

  d

  Dokumentácia realizácie kedykoľvek k nahliadnutiu

  Dokumentácia projektu a foto dokumentácia je v elektronickej podobe prístupná kedykoľvek na vyžiadanie oprávnenej osoby cez Google DRIVE.

  HOVORIA O NÁS

  Seriózny prístup a záujem o potreby klienta

  Mali sme 4 ponuky z Bratislavy, vybrali sme si Vás. Vykonali ste s maximálnym záujmom prvú obhliadku, aby Vás nezaskočila realita a zvyšovanie nákladov počas prác. Práce boli dobre pripravené, organizované a vykonané na profesionálnej úrovni. Príjemne ma prekvapilo, že ste zlikvidovali v rozvádzačoch nanosené haraburdy susedov a povysávali špinu aj po Vašich predchodcoch. Dnes je ťažko vybrať dobrého, seriózného dodávateľa, preto som s radosťou napísal toto odporúčanie.

  zástupca vlastníkov bytov, Bratislava - Sabinovská 9

  Okamžité riešenie neočakávaných problémov

  Boli sme s Vašou prácou spokojný. Hlavne musím oceniť rýchlosť opravy a ochotu zareagovať a vyriešiť problém okamžite po mojom zavolaní, nakoľko išlo o neočakávaný problém, ktorý vyžadoval rýchle riešenie.
  predseda SVB Gen. Svobodu 50-56, Zvolen

  Profesionálny prístup a kvalita

  Chcem Vám poďakovať za kvalitné vybavenie mojej zákazky a skutočne profesionálny prístup, čo sa už dnes tak často nevidí, najmä u firiem poskytujúcich takéto služby. Úprimne ďakujem.

  Správca objektu na Trhovej ulici vo Zvolene

  Profesionálna komunikácia a web

  Ďakujem Vám za objasnenie a zároveň gratulujem.
  Síce sa ešte osobne nepoznáme, ale keby každý takto komunikoval so zákazníkmi ako Vy a Vaši zamestnanci, bolo by oveľa viac šťastných ľudí na svete.
  Znova sa mi potvrdilo to, čo som si prvýkrát myslela, keď som videla Vašu stránku. Perfektne spravované a všetky informácie na jednom mieste.
  Gratulujem a prajem veľa spokojných klientov.
  Verím, že aj za náš dom sa nám podarí presadiť výber práve Vašej firmy. Ak áno, určite Vás budem kontaktovať.
  Ďakujem
  S pozdravom

  Členka rady bytovky, Rožňava

  SME PROFESIONÁLNI ELEKTRIKÁRI

  Projekt elektroinštalácie

  Vypracujeme projekt rekonštrukcie – projekt výmeny elektrických rozvodov v bytovom dome. Projekt zahŕňať všetky Vaše požiadavky, ktoré usmerníme podľa najnovších platných STN. Projekt dodávame v papierovej forme, v DWGPDF a rozpočet s výkazom výmer aj v XLS formáte.

  Digitálne AUDIO zvončeky

  Zastaralý domový zvonček AUDIO TESLA 4+n, ktorý je použitý najčastejšie v bytovkách je v zastaralom a veľkrát už nefunkčnom analógovom systéme.

  Existuje systém GOLMAR GB2, ktorý umožňuje po existujúcich rozvodoch viesť AUDIO ale aj VIDEO prenos. Celý systém môže byť v AUDIO prevedení s prípravou na VIDEO a pred realizáciou je možné tieto audio telefóny zmeniť za VIDEO. Pozrite si realizáciu kde je kombinácia AUDIO a VIDEO telefónov.

  Povolenia SSD, VSD, ZSD

  Vybavíme za Vás všetky povolenia. 1.povolenie odsúhlasenie projektu rekonštrukcie elektrickej inštalácie, ktoré trvá cca 30dní. 2.povolenie na hromadné odplombovanie a následné zaplombovanie elektromerov.

  Klimatizácie v bytoch?

  V dnešnej dobe sa už častejšie objavuje požiadavka na možnosť pripojenia klimatizácie do každého bytu. Na tieto príkony zariadení treba počítať už pri projektovaní rekonštrukcie a následne takto zrealizovať výmenu elektrických rozvodov.

  Cena za kabeláž o rád vyššie, ktorá zvládne aj klimatizácie nie je až tak cenovo náročná, preto odporúčame dimenziu pri výmene elektrických rozvodov navýšiť o túto kapacitu aj pre klimatizácie do každého bytu.

  Rozvody pivníc

  Nové svetelné rozvody po chodbách a v pivniciach. V prípade požiadavky zrealizujeme aj osvetlenie každej súkromnej pivnice.

  Pivničné priestory je optimálne riešiť cez svietidlá s pohybovým senzorom, prípadne ovládané spínačmi – všetko napájané novými rozvodmi.

  Digitálne VIDEO zvončeky

  VIDEO GOLMAR GB2 je elegantný 2-vodičový digitálny systém, ktorý umožňuje fungovať po starých kábloch a pritom je AUDIO ale aj VIDEO plne funkčný. Systém GOLMAR GB2 je možné doplniť o ďalšie kamery, záznam obrazu, ako aj GSM modul na presmerovanie hovorov na mobil.

  Pozrite si realizáciu v Bratislave kde je 139bytov v plnom VIDEO prevedení potvrdila silu GOLMAR GB2 viesť po dvoch vodičoch existujúcich rozvodov.

  VIDEO telefóny Vám vieme predviesť u Vás na zhromaždení vlastníkov.

  Prívody do bytov

  Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome môže obsahovať aj prívody do bytov. Prívody pre byty navrhujeme v optimálnom riešení 400V s príkonom až 7,5kW na každý byt, čo je vyhovujúce pre napojenie množstva elektrických zariadení ako je práčka, sušička, el.rúra, rýchlovarná konvica a v poslednom období často žiadaná klimatizácia.

  Nie vždy prejde táto časť do rekonštrukcie, pretože niektoré byty už majú nové prívody. Aj napriek tomu  odporúčame túto časť vykonať celoplošne pre všetky byty.

  V bytoch je potrebná taktiež rekonštrukcia prípadne údržba a oprava rozvodov s posilnením obvodov.

  Rozvodnice

  Elektromerové rozvodnice a ich vnútra s káblovaním sú vymenené. Vývodové svorky pre byty sú pripravené na všetky varianty, ktoré môžu nastať – 1 fázový 230V alebo 3 fázový 400V ako aj sústava TN-C (staré rozvody) alebo TN-S sústava (nové rozvody bytu po rekonštrukcii rozvodov v byte). Rozdelenie sústavy z TN-C na TN-S je riešené na vývodových svorkách pre každý byt samostatne.

  Hlavné rozvody, stupačky

  Hlavné stúpacie vedenia pre bytovky sú poddimenzované. Hlavné rozvody boli navrhnuté na podstatne menšie množstvo elektrických spotrebičov ako ich máme dnes.

  V bytovkách boli plánované centrálne práčovne, ktoré dnes nefungujú. Každý v byte má minimálne práčku a približne každý štvrtý už aj sušičku.

  Mikrovlnka, elektrická rúra a konvica je dnes už samozrejmosťou tiež.

  Sklokeramická platna – varná doska a klimatizácia začína byť žiadaná.

  Zrealizujte rekonštrukciu elektrických rozvodov tak, aby spĺňali minimálne existujúce a budúce požiadavky na zvýšenie príkonu jednotlivých bytov.

  Osvetlenie schodišťa a chodieb

  Osvetlenie na schodišti je nutné zabezpečiť na každej zmene podlažia, to znamená aj na medzi poschodiach – vyžadujú to najnovšie normy. Súčasťou je aj návrh a realizácia núdzového osvetlenia, ktoré zabezpečí osvetlenie únikových ciest pri výpadku elektrickej energie.

   

  Senzorové osvetlenie

  Veľmi obľúbeným spôsobom osvetlenia schodišťa a chodieb je práve s použitím pohybového senzora. Pozor však na PIR a HF senzory v svietidlách, každý má svoje výhody ale aj nevýhody o ktorých píšeme v našom článku.

  Núdzové osvetlenie

  Osvetlenie schodišťa je potrebné osvetliť aj núdzovými svietidlami, ktoré zabezpečia osvetliť spoločné priestory min. 1 hod.

  Buď sa jedná o samostatné núdzové svietidlá prípadne svietidla už so zabudovanými náhradnými zdrojmi – baterkami.