fbpx
Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome

Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome

REKONŠTRUKCIA elektroinštalácie v paneláku

Záruka 5 rokov na našu prácu

Záruka až 5 rokov platí na realizáciu a materiál pri rekonštrukcii elektrickej inštalácie.

Záruka platí aj na dodávané svietidlá, ističe, domáci dorozumievací systém, domáce telefóny.

Záruka sa nevzťahuje na žiarovky a trubice.

Projekt elektroinštalácie - odsúhlasenie elektrárne

Projekt elektroinštalácie výmeny elektrických rozvodov v bytovom dome je nevyhnutný a pred začatím akýchkoľvek prác, musí byť potvrdený a akceptovaný distribučnou spoločnosťou. Následne môžu začať povolenia na odplombovanie a príprava realizácie. Pri realizácii kompletnej rekonštrukcie elektrickej inštalácie, výmeny elektrických rozvodov v bytovke, Vám cenu projektu odpočítame. Projekt rekonštrukcie elektrických rozvodov v bytovom dome budete mať zdarma.

Foto dokumentácia

Kompletná fotodokumentácia z celého priebehu realizácie a na konci kompletné fotenie zrealizovaných častí elektrickej inštalácii je k dizpozícii na úložisku GoogleDRIVE, ku ktorému budú mať prístup len oprávnené osoby.

Sme profesionálni elektrikári

Sme profesionálni a výkonní elektrikári, ktorí pracujú po celom Slovensku. Naši elektrikári sú platení od výkonu a od ochoty zákazníka, zaplatiť  za ich prácu.

i

Vybavíme všetko za Vás

Zabezpečíme všetky papierovačky a vybavovačky na “elektrárňach” za Vás. Nemusíte nič riešiť, vybavovať a ani zabezpečovať. Venujete sa len prípadnej kontrole našej práce.

Plombovanie elektromerov

Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome obsahuje aj odplombovanie a zaplombovanie elektromerov u SSD, VSD alebo ZSE. Pri výmene elektrických rozvodov máte od nás plombovanie a zaplombovanie elektromerov zdarma.

h

Projekt skutočného vyhotovenia

Po realizácii vyhotovíme projekt skutočného vyhotovenia pre kolaudáciu a ako podklad pre východziu revíziu OPaOS elektrickej inštalácie a bleskozvodu.

c

Oznamy o prerušovaní dodávky el.energie

Pred každou odstávkou, prípadne ak potrebujeme vstupovať do priestorov bytu, komunikujeme a zabezpečujeme oznamy na potrebné vstupné dvere a výťahy bytovky.

d

Dokumentácia realizácie kedykoľvek k nahliadnutiu

Dokumentácia projektu a foto dokumentácia je v elektronickej podobe prístupná kedykoľvek na vyžiadanie oprávnenej osoby cez Google DRIVE.

s

Východzia revízna správa (OPaOS)

Východzia odborná prehliadka a odborná skúška (OPaOS) – revízia je skutočne vykonaná. Východzia revízia musí byť archivovaná počas celej životnosti objektu. V prípade potreby Vám vieme východzie ale aj periodické revízie vytlačiť a predložiť znovu. Databázu revízií zálohujeme.

HOVORIA O NÁS

Seriózny prístup a záujem o potreby klienta

Mali sme 4 ponuky z Bratislavy, vybrali sme si Vás. Vykonali ste s maximálnym záujmom prvú obhliadku, aby Vás nezaskočila realita a zvyšovanie nákladov počas prác. Práce boli dobre pripravené, organizované a vykonané na profesionálnej úrovni. Príjemne ma prekvapilo, že ste zlikvidovali v rozvádzačoch nanosené haraburdy susedov a povysávali špinu aj po Vašich predchodcoch. Dnes je ťažko vybrať dobrého, seriózného dodávateľa, preto som s radosťou napísal toto odporúčanie.

zástupca vlastníkov bytov, Bratislava - Sabinovská 9

Okamžité riešenie neočakávaných problémov

Boli sme s Vašou prácou spokojný. Hlavne musím oceniť rýchlosť opravy a ochotu zareagovať a vyriešiť problém okamžite po mojom zavolaní, nakoľko išlo o neočakávaný problém, ktorý vyžadoval rýchle riešenie.
predseda SVB Gen. Svobodu 50-56, Zvolen

Profesionálny prístup a kvalita

Chcem Vám poďakovať za kvalitné vybavenie mojej zákazky a skutočne profesionálny prístup, čo sa už dnes tak často nevidí, najmä u firiem poskytujúcich takéto služby. Úprimne ďakujem.

Správca objektu na Trhovej ulici vo Zvolene

Profesionálna komunikácia a web

Ďakujem Vám za objasnenie a zároveň gratulujem.
Síce sa ešte osobne nepoznáme, ale keby každý takto komunikoval so zákazníkmi ako Vy a Vaši zamestnanci, bolo by oveľa viac šťastných ľudí na svete.
Znova sa mi potvrdilo to, čo som si prvýkrát myslela, keď som videla Vašu stránku. Perfektne spravované a všetky informácie na jednom mieste.
Gratulujem a prajem veľa spokojných klientov.
Verím, že aj za náš dom sa nám podarí presadiť výber práve Vašej firmy. Ak áno, určite Vás budem kontaktovať.
Ďakujem
S pozdravom

Členka rady bytovky, Rožňava

SME PROFESIONÁLNI ELEKTRIKÁRI

Projekt novej elektroinštalácie

V prípade realizácie rekonštrukcie rozvodov bytovky máte od nás projekt ZDARMA. Vypracujeme projekt rekonštrukcie – projekt výmeny elektrických rozvodov v bytovom dome. Projekt zahŕňať všetky Vaše požiadavky, ktoré usmerníme podľa najnovších platných STN. Projekt dodávame v papierovej forme, v DWGPDF a rozpočet s výkazom výmer aj v XLS formáte.

Digitálne AUDIO zvončeky

Zastaralý domový zvonček AUDIO TESLA 4+n, ktorý je použitý najčastejšie v bytovkách je v zastaralom a veľkrát už nefunkčnom analógovom systéme.

Existuje systém GOLMAR GB2, ktorý umožňuje po existujúcich rozvodoch viesť AUDIO ale aj VIDEO. Celý systém môže byť v AUDIO prevedení s prípravou na VIDEO a pred, počas alebo realizácii je možné tieto video telefóny postupne meniť za VIDEO. Ako pri tejto realizácii kde je kombinácia AUDIO a VIDEO telefónov.

Povolenia SSD, VSD, ZSD

Vybavíme za Vás všetky povolenia. 1.povolenie odsúhlasenie projektu rekonštrukcie elektrickej inštalácie, ktoré trvá cca 30dní. 2.povolenie na hromadné odplombovanie a následné zaplombovanie elektromerov.

Klimatizácie v bytoch?

V dnešnej dobe sa už častejšie objavuje požiadavka na možnosť pripojenia klimatizácie do každého bytu. Na tieto príkony zariadení treba počítať už pri projektovaní rekonštrukcie a následne takto zrealizovať výmenu elektrických rozvodov.

Cena za kabeláž o rád vyššie, ktorá zvládne aj klimatizácie nie je až tak cenovo náročná, preto odporúčame dimenziu pri výmene elektrických rozvodov navýšiť o túto kapacitu aj pre klimatizácie do každého bytu.

Rozvody pivníc

Nové svetelné rozvody po chodbách a v pivniciach. V prípade požiadavky zrealizujeme aj osvetlenie každej súkromnej pivnice.

Pivničné priestory je optimálne riešiť cez svietidlá s pohybovým senzorom, prípadne ovládané spínačmi – všetko napájané novými rozvodmi.

Digitálne VIDEO zvončeky

VIDEO GOLMAR GB2 je elegantný 2-vodičový digitálny systém, ktorý umožňuje viesť rozvody po starých kábloch a pritom je AUDIO ale aj VIDEO plne funkčné. Systém GOLMAR GB2 je možné doplniť o ďalšie kamery, záznam obrazu, ako aj GSM modul na presmerovanie hovorov na mobil.

Realizácia v Bratislave kde je 139bytov v plnom VIDEO prevedení potvrdila silu GOLMAR GB2 viesť po dvoch vodičoch existujúcich rozvodov.

VIDEO telefóny Vám vieme predviesť u Vás na zhromaždení vlastníkov.

Prívody do bytov

Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome môže obsahovať aj prívody do bytov. Prívody pre byty navrhujeme v optimálnom riešení 400V s príkonom až 7,5kW na každý byt, čo je vyhovujúce pre napojenie množstva elektrických zariadení ako je práčka, sušička, el.rúra, rýchlovarná konvica a v poslednom období často žiadaná klimatizácia.

Nie vždy prejde táto časť do rekonštrukcie, pretože niektoré byty už majú nové prívody. Aj napriek tomu  odporúčame túto časť vykonať celoplošne pre všetky byty.

V bytoch je potrebná taktiež rekonštrukcia prípadne údržba a oprava rozvodov s posilnením obvodov.

Rozvodnice

Elektromerové rozvodnice a ich vnútra s káblovaním sú vymenené a nadimenzované na 3 fázové rozvody do bytov.

Vývodové svorky do bytov sú pripravené na rozdelenie sústavy podľa najnovších platných noriem.

Hlavné rozvody, stupačky

Hlavné stúpacie vedenia pre bytovky sú poddimenzované. Hlavné rozvody boli navrhnuté na podstatne menšie množstvo elektrických spotrebičov ako ich máme dnes.

V bytovkách boli plánované centrálne práčovne, ktoré dnes nefungujú. Každý v byte má minimálne práčku a približne každý štvrtý už aj sušičku.

Mikrovlnka, elektrická rúra a konvica je dnes už samozrejmosťou tiež.

Sklokeramická platna – varná doska a klimatizácia začína byť žiadaná.

Zrealizujte rekonštrukciu elektrických rozvodov tak, aby spĺňali minimálne existujúce a budúce požiadavky na zvýšenie príkonu jednotlivých bytov.

Osvetlenie schodišťa a chodieb

Osvetlenie na schodišti je nutné zabezpečiť na každej zmene podlažia, to znamená aj na medzi poschodiach – vyžadujú to najnovšie normy. Súčasťou je aj návrh a realizácia núdzového osvetlenia, ktoré zabezpečí osvetlenie únikových ciest pri výpadku elektrickej energie.

 

Senzorové osvetlenie

Veľmi obľúbeným spôsobom osvetlenia schodišťa a chodieb je práve s použitím pohybového senzora. Pozor však na PIR a HF senzory v svietidlách, každý má svoje výhody ale aj nevýhody o ktorých píšeme v našom článku.

Núdzové osvetlenie

Osvetlenie schodišťa je potrebné osvetliť aj núdzovými svietidlami, ktoré zabezpečia osvetliť spoločné priestory min. 3 hod.

Buď sa jedná o samostatné núdzové svietidlá prípadne svietidla už so zabudovanými náhradnými zdrojmi – baterkami.

Certifikáty, licencie  a oprávnenia

Naše najnovšie články

Domáce Telefóny pre Bytovky – AUDIO aj VIDEO

Domáce Telefóny pre Bytovky – AUDIO aj VIDEO

Komunikácia medzi vchodom a bytom je už štandard. Najrozšírenejší systém je TESLA – AUDIO domáce telefóny pre bytovky (prenos zvuku). Poznáme systém, ktorý funguje po starých rozvodoch, je digitálny, má VIDEO základ a v prípade potreby je možné kombinovať AUDIO a VIDEO telefóny.

Share This