Čipy a telefóny

Výmena elektrických rozvodov v bytovkách a panelákoch

ZISTIŤ CENU REKONŠTRUKCIE BYTOVKY

Vyplňte prosím formulár kontrolného listu na základe ktorého ho Vám v krátkej dobe zašleme ceny za projektovú dokumentáciu rekonštrukcie ako aj ceny za realizácie jednotlivých častí.

Vyplnený formulár Vám bude obratom zaslaný pre Vaše potreby.
Tento formulár viete následne v budúcnosti meniť a používať ho ako zadanie pre projektanta prípadne realizačnú firmu.

ZISTIŤ CENU

Hlavné vedenia

Hlavné stúpacie vedenia pre bytovku boli navrhnuté na podstatne menšie množstvo elektrických spotrebičov ako ich máme dnes.

V bytovkách boli plánované centrálne práčovne a dnes má každý práčku a približne každý štvrtý už aj sušičku.

Mikrovlnka, elektrická rúra, konvica je samozrejmosťou.

Sklokeramická platna – varná doska a klimatizácia začína byť žiadaná, minimálne aby hlavné rozvody boli na tieto spotrebiče pre každý byt nadimenzované.

Rozvody pivníc

Nové svetelné rozvody v pivniciach v prípade požiadavky aj osvetlenie každej pivnice.

Pivničné priestory optimálne cez svietidlá s pohybovým senzorom prípadne ovládané spínačmi – všetko napájané novými rozvodmi.

Povolenia SSD,SSV,SSZ

Všetky povolenia a dokumentácia je odovzdaná. Všetky povolenia sú vybavené ako aj odblombovanie pred realizáciou a zablombovanie elektromerov po realizácii výmeny elektrických rozvodov.

Osvetlenie schodišťa a chodieb

Osvetlenie na schodišti je nutné zabezpečiť na každej zmene podlažia, to znamená aj na medzi poschodiach – vyžadujú to najnovšie normy.

 

Rozvodnice

Elektromerové rozvodnice a ich vnútra s káblovaním sú vymenené a nadimenzované na 3 fázové rozvody do bytov, taktiež vývodové svorky do bytov sú pripravené na rozdelene sústavy podľa najnovších platných noriem.

Senzorové osvetlenie

Veľmi obľúbeným spôsobom osvetlenia schodišťa a chodieb je práve s použitím pohybového senzora. Pozor však na PIR a HF senzory v svietidlách, každý má svoje výhody ale aj nevýhody o ktorých píšeme v našom článku.

Prívody do bytov

Taktiež prívody do bytov sú poddimenzované a preto sa pri kompletných rekonštrukciách odporúčajú vymeniť aj prívody do bytov, optimálne 3 fázové na 400V aj keď sa možno nevyužijú hneď.

Nie vždy prejde táto časť do rekonštrukcie, pretože niektoré byty už majú nové prívody. Aj napriek tomu  odporúčame túto časť vykonať celoplošne pre všetky byty.

V bytoch je potrebná taktiež rekonštrukcia prípadne údržba a oprava rozvodov s posilnením obvodov.

Klimatizácia

Častejšie sa nám začína objavovať požiadavka pri výmene elektrických rozvodov aby bolo možné pre každý byt zriadiť klimatizáciu.

Cena za kabeláž o rád vyššie, ktorá zvládne aj klimatizácie nie je až tak cenovo náročná, preto tiež odporúčame dimenziu pri výmene elektrických rozvodov navýšiť o túto kapacitu.

Núdzové osvetlenie

Osvetlenie schodišťa je potrebné osvetliť aj núdzovými svietidlami, ktoré zabezpečia osvetliť spoločné priestory min. 3 hod.

Buď sa jedná o samostatné núdzové svietidlá prípadne svietidla už so zabudovanými náhradnými zdrojmi – baterkami.

Digitálne AUDIO zvončeky

Taktiež AUDIO TESLA, ktorá je najčastejšie v bytovkách je v zastaralom analógovom systéme.

Existuje systém GOLMAR GB2, ktorý umožňuje po existujúcich rozvodoch viesť AUDIO ale aj VIDEO. Celý systém môže byť v AUDIO prevedení s prípravou na VIDEO a pred, počas alebo realizácii je možné tieto video telefóny postupne meniť za VIDEO. Ako pri tejto realizácii kde je kombinácia AUDIO a VIDEO telefónov.

Digitálne VIDEO zvončeky

GOLMAR GB2 je elegantný VIDEO digitálny systém, ktorý umožňuje viesť rozvody po starých kábloch a pritom je všetko funkčné. Doplniť je ho možné o ďalšie kamery, záznam obrazu, ako aj GSM modul na presmerovanie hovorov na mobil.

Realizácia v Bratislave kde je 139bytov v plnom VIDEO prevedení potvrdila silu GOLMAR GB2 viesť po dvoch vodičoch existujúcich rozvodov.

VIDEO telefóny Vám vieme predviesť u Vás na zhromaždení vlastníkov.

SME PROFESIONÁLNI ELEKTRIKÁRI

R

Projekt skutkového vyhotovenia aj v elektronickej podobe

R

Východzia revízna správa

R

Oznamy a komunikácia s vlastníkmi je tak, aby nedošlo k náhodným výpadkom elektriny – všetko je plánované a oznámené

R

Foto dokumentácia z celej realizácie

R

Dokumentácia a foto dokumentácia je v elektronickej podobe prístupná doživotne, kedykoľvek cez Google DRIVE

R

Profesionálne a rýchle prevedenie rekonštrukcie – naši elektrikári sú platení od výkonu

Seriózny prístup a záujem o potreby klienta

Mali sme 4 ponuky z Bratislavy, vybrali sme si Vás. Vykonali ste s maximálnym záujmom prvú obhliadku, aby Vás nezaskočila realita a zvyšovanie nákladov počas prác. Práce boli dobre pripravené, organizované a vykonané na profesionálnej úrovni. Príjemne ma prekvapilo, že ste zlikvidovali v rozvádzačoch nanosené haraburdy susedov a povysávali špinu aj po Vašich predchodcoch. Dnes je ťažko vybrať dobrého, seriózného dodávateľa, preto som s radosťou napísal toto odporúčanie.

zástupca vlastníkov bytov, Bratislava Sabinovská 9

Profesionálny prístup a kvalita

Chcem Vám poďakovať za kvalitné vybavenie mojej zákazky a skutočne profesionálny prístup, čo sa už dnes tak často nevidí, najmä u firiem poskytujúcich takéto služby. Úprimne ďakujem.

Správca objektu na Trhovej ulici vo Zvolene

Okamžité riešenie neočakávaných problémov

Boli sme s Vašou prácou spokojný. Hlavne musím oceniť rýchlosť opravy a ochotu zareagovať a vyriešiť problém okamžite po mojom zavolaní, nakoľko išlo o neočakávaný problém, ktorý vyžadoval rýchle riešenie.
predseda SVB Gen. Svobodu 50-56, Zvolen

Bratislava – Nitra – Trnava
Žilina – Martin – Ružomberok – Liptovský Mikuláš
Banská Bystrica – Zvolen

Certifikáty, licencie  a oprávnenia

Naše najnovšie články

Share This