fbpx

Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome

Záhonok 13-15, Zvolen

48

Odberných miest

16

Rozvádzačov

2x

HDS skrinka

Výmena elektrických rozvodov v bytovom dome

V bytovom dome prebehla kompletná rekonštrukcia elektrických rozvodov spoločných priestorov, schodišťa a pivničných priestorov. Oceľoplechové rozvodnice na chodbách jednotlivých poschodí boli kompletne zrekonštruované aj s náterom rozvodných skríň.

Výmena elektrických rozvodov riešila výmenu hlavných stúpacích vedení s dimenzovaním tak, aby každý byt sa mohol pripojiť ako 400V prípojka s celkovým príkonom 5,5kW na byt a s možnosťou pripojenia v každom byte klimatizácie, práčky, sušičky a pod. 

Všetky byty aby mohli pripojiť zariadenia, ktoré sa v dnešnej dobe najčastejšie používajú aj s rezervou do budúcnosti.

Rozvodnice JOP boli ošetrené protipožiarnym systémom HILTI proti šíreniu požiaru cez jednotlivé podlažia.

Všetky káble na hlavných stúpacích vedenia, drôtovanie v jednotlivých rozvádzačoch ako aj rozvody osvetlenia a zásuviek v pivničných priestoroch boli realizované s použitím bezhalogenových káblov a líšt. Všetky káble a lišty sú samozhášavé a nešíria ďalej oheň ale pri horení neprodukujú toxické plyny.

 Na ochranu proti prepätiu a bleskových prúdov boli použité prepäťové ochrany SALTEK FLP B+C MAXI V.

Súčasťou výmeny elektrických rozvodov v bytovom dome a odovzdávania realizácie elektromontážnych prác bol aj skreslený projekt skutočného vyhotovoenia a vypracovaná východzia – prvá odborná prehliadka a odborná skúška (OPaOS – revízna správa).

Články z kategórie ElEKTROINŠTALAČNÉ PRÁCE
Vypadáva vám doma prúd? 

Vypadáva vám doma prúd? 

Nejeden z nás už túto situáciu doma zažil. Pozeráte doma televízor, do toho perie práčka a niekto v kuchyni zapne mikrovlnku. A zrazu ste, ako sa povie, bez elektriky. Ako prvé určite skontrolujete, či ide o výpadok v celom paneláku alebo sa týka len vášho bytu.   Ak...

Dôležitosť projektovej dokumentácie pre vašu bezpečnosť

Dôležitosť projektovej dokumentácie pre vašu bezpečnosť

Na to, aby ste mohli vašu bytovku spraviť bezpečnejším miestom pre život všetkých rodín, potrebujete najskôr pripraviť projekt elektroinštalácie. Jeho vypracovanie je dôležité, záleží na každom detaile. Projekt môžu vypracovať len odborníci, ktorí majú s elektroinštaláciou bytoviek niekoľkoročnú prax, preto sa nemusíte obávať, pomôžeme vám.

5 tipov ako urobiť z vašej bytovky bezpečné miesto 

5 tipov ako urobiť z vašej bytovky bezpečné miesto 

Bývanie v bytovke je ideálna voľba v prípade, že potrebujete mať po ruke rýchlu dostupnosť k službám, ktoré mesto poskytuje. Okrem výhod, ktoré takéto bývanie prináša, treba však počítať aj s tým, že bytovka si vyžaduje...