fbpx

Výmena stupačkových rozvodov v dome

Švermova 19, Banská Bystrica

40

Odberných miest

10

Rozvádzačov

1

HDS skrinka

Výmena elektrických rozvodov

V bytovke boli vymenené hlavné stupačkové rozvody. Vytvorili sa nové stupačkové svorkovnice spolu s EPS svorkovnicou. Na stupačkové svorkovnice boli použité svorkovnice s krytmi HSV 95 K 4pol  a pre EPS SVK 95 1pol.

Hlavné stúpacie vedenia sú rozdelené na dve časti prízemie – 5.poschodie a 6.poschodie až 10.poschodie. Dimenzia stúpacích vedení je dostatočná aj na budúce ďalšie požiadavky spotreby pre byty.

Elektromerové rozvodnice

Pri výmene stupačkových rozvodov v dome boli v elektromerových rozvodniciach umiestnené vyššie uvedené stupačkové svorkovnice a z nich sú napojené kompletne novým drôtovaním ističe odberných miest (byty) ďalej napojenie elektromerov a následne vývodové svorky.

Vývodové svorky pre byty

Vývodové svorkovnice pre byty sú nové a pre každý byt sú pripravené pre prípadné 3 fázové (400V) napojenie bytu.

Nové prívody pre byty

V tejto realizácii boli vymenené aj nové prívody pre byty, ktoré boli vedené v PVC lištách po chodbách až cez prieraz do bytu a bytovej rozvodnice. Bytové rozvodnice ostali pôvodné a boli napojené novým prívodom.

Senzorové osvetlenie – chodby a medziposchodia

Osvetlenie schodišťa a chodieb bytovky boli s požitím senzorvého osvetlenia s použitím svietidiel s PIR pohybovým senzorom (prečítajte si rozdiely medzi HF a PIR senzorom) – FOGLER DL 2400.

Osvetlenie rovnakými svietidlami bolo zabezpečené aj na medziposchodiach. Každé podlažie na schodišti musí byť osvetlené.

Osvetlenie súkromných pivníc

Majitelia bytov si odsúhlasili nové rozvody do každej pivnice so spínačom a svietidlom. Taktiež osvetlenie spoločných priestorov chdieb a miestností bolo realizované novými rozvodmi v PVC lištách a UPRM trubkách po povrchu..

Prepäťová ochrana bytovky

Na vnútornú ochranu pre statickou elektrinou a prepätím bolo použité kvalitné zariadenie od firmy SALTEK. Jedná sa o zvodič bleskových prúdov a prepätie SALTEK FLP B+C MAXI V.

Odovzdanie – projekt a revízia

Realizácia bola ukončená odovzdaním diela do užívania, skreslený projekt skutočného prevedenia a vpracovaná východzia revízna správa 

Bratislava – Nitra – Trnava Žilina – Martin – Ružomberok – Liptovský Mikuláš Banská Bystrica – Zvolen
Články z kategórie ElEKTROINŠTALAČNÉ PRÁCE
Vypadáva vám doma prúd? 

Vypadáva vám doma prúd? 

Nejeden z nás už túto situáciu doma zažil. Pozeráte doma televízor, do toho perie práčka a niekto v kuchyni zapne mikrovlnku. A zrazu ste, ako sa povie, bez elektriky. Ako prvé určite skontrolujete, či ide o výpadok v celom paneláku alebo sa týka len vášho bytu.   Ak...

Dôležitosť projektovej dokumentácie pre vašu bezpečnosť

Dôležitosť projektovej dokumentácie pre vašu bezpečnosť

Na to, aby ste mohli vašu bytovku spraviť bezpečnejším miestom pre život všetkých rodín, potrebujete najskôr pripraviť projekt elektroinštalácie. Jeho vypracovanie je dôležité, záleží na každom detaile. Projekt môžu vypracovať len odborníci, ktorí majú s elektroinštaláciou bytoviek niekoľkoročnú prax, preto sa nemusíte obávať, pomôžeme vám.

5 tipov ako urobiť z vašej bytovky bezpečné miesto 

5 tipov ako urobiť z vašej bytovky bezpečné miesto 

Bývanie v bytovke je ideálna voľba v prípade, že potrebujete mať po ruke rýchlu dostupnosť k službám, ktoré mesto poskytuje. Okrem výhod, ktoré takéto bývanie prináša, treba však počítať aj s tým, že bytovka si vyžaduje...