fbpx

OPRAVA A KONTROLA „ELEKTRIKY“ V BYTE

Sršia Vám zásuvky, bliká svetlo a keď pečiete v rúre nemôžete vysávať?

Optimálne je vypratať celý byt a vykonať rekonštrukciu a kompletnú výmenu elektrických rozvodov. Vymeniť všetky káble, zafrézovať ich pod omietku a vymeniť všetky spínače a zásuvky.

Čo však robiť, keď majitelia nemajú dostatok financií alebo nie je možné uvoľniť byt na kompletnú rekonštrukciu? Počas rekonštrukcie je množstvo hluku, prachu a stavebného neporiadku. Celý byt musí byť vyprataný.

Zahorené zásuvky, zoxidované skrutky v krabiciach a obhorené drôty v rozvodnici. Toto sú pravidelné a vážne závady v byte. Keď to ukážeme majiteľom bytov väčšinou vravia, že sme prišli „o 5 minút 12“. Pravidelne v každom byte, kde sa nič nerobilo s elektrickou inštaláciou posledný 20 rokov, nachádzame vážne závady.

Všetko zdanlivo funguje správne, sem tam bliká svetlo, častejšie odchádzajú žiarovky ale pritom je stále vysoká hrozba požiaru.

1. OPRAVA, ÚDRŽBA a NOVÁ ROZVODNICA

Vedeli ste, že hliník pod tlakom „tečie“?

Znamená to, že hliníkové rozvody v zásuvkách, krabicich a spínačoch sú pod skrutkami a tieto hliníkové káble sa strácajú. Je potrebné ich každých 5 rokovo kontrolovať a podoťahovať.

Hliníkové vodiče sublimujú (odparujú sa). Týmto dochádza k nedostatočnému tlaku skrutky na hliníkové vodiče, ktoré vytvára zahorenie až horenie elektrických vodičov v byte.

Všetky Vaše rozvody, krabice , spínače a zásuvky podoťahujeme a opravýme – vykonáme odbornú údržbu. Vymeníme čo je nefunkčné a poškodené.

Vymeníme starú bytovú rozvodnicu za novú, vrátane ističov s dostatočným miestom na prípadné nové ističe.

2. NOVÉ OBVODY - KÁBLE v PVC lište

Práčka, elektrická rúra a kuchynská linka (mikrovlnka, rýchlovarná konvica) sú najväčšími spotrebičmi v byte a v poslednej dobe veľmi obľúbená klimatizácia do bytu.

Pre tieto obvody je potrebné priviesť nové káble s novými ističmi a pripojiť elektrické zariadenia na nové zásuvky.

Pôvodné hliníkové obvody v byte sa týmto odľahčia a po vykonaní údržby týchto pôvodných rozvodov, môžu ešte dlhé roky slúžiť.

 

3. REVÍZIA BYTU

Viete, že ak máte poistený byt, tak práve revízia elektrickej inštalácie je povinná a musíte ju mať platnú?

Ako majiteľ nie ste povinný vykonávať revízie elektrickej inštalácie bytu, avšak pri poistnej udalosti dochádza ku kráteniu, prípadne úplnému zamietnutiu poistného plnenia, ak tieto revízie chýbajú, alebo sú neplatné.

Na povinnosť, mať platnú revíziu, Vás máloktorá poisťovňa upozorní.

Naša revízia je platná 5 rokov po jej vykonaní.

Elektro revízia je súčasťou údržby elektrických rozvodoch v byte.

Viac o elektro revíziách a termínoch revízií sa dočítate na stráne – REVÍZIE

Viete si predstaviť, že môžete v sobotu piecť, vysávať a popri tom si uvariť kávu? A budúci rok si pripojíte ešte aj klimatizáciu?

Všetky potrebné práce vykonáme  pri plnej prevádzke v byte, nemusíte sa vysťahovať.

1.KROK: Pri oprave, kontrole a údržbe elektrických rozvodov v byte stačí poodťahovať nábytok tak, aby bolo možné zdemontovať krytku zásuvky, podoťahovať skrutky a skontrolovať vodiče.

V cene opravy a údržby, ktorú Vám vieme obratom zaslať po vyplnení základných údajov nižšie, je aj výmena bytovej rozvodnice za novú aj s novými ističmi.

2.KROK: Nové obvody – káble s ističom pre práčku, sušičku, elektrickú rúru, kuch.linku a klimatizáciu vedieme v PVC bielych elektroinštalačných lištách popod strop tak, aby boli čo najmenej rušivé. Jednotlivé obvody sú ukončené v nových zásuvkách, klimatizácia v krabici ACID.

3.KROK: Popri oprave a údržbe elektro rozvodov, vykonáme revíziu elektrickej inštalácie bytu. Revízia elektrickej inštalácie bytu je platná 5 rokov.

S prácou pracovníkov som bola maximálne spokojná naozaj viete a poznáte svoju prácu dokonale.
Čiže pre budúcnosť som rozhodnutá využívať aj naďalej služby Vašej firmy.
Takisto Vás, na strane zabezpečenia objednávky pochváliť za promptnú komunikáciu, za rýchle nacenenie.
Nikola, Banská Bystrica

Byt, Nový prívod, výmena rozvodnice

Od momentu telefonickej objednávky, cez presný čas príchodu, realizáciu opravy, zrozumiteľné vysvetlenie, zadokumentovanie, až po potvrdenie som sa stretla výhradne s profesionálnym prístupom a precíznosťou! Veľmi pekne ďakujem a určite odporúčam!

Lenka, Banská Bystrica

Byt, Havarijná služba

Všetko bolo od začiatku až do konca super. Bola som veľmi spokojná. Skvelé  je aj to, že bola hneď zrealizovaná revízia elektroinštalácie bytu.

Gabriela, Banská Bystrica

Byt, Havarijná služba-výmena zásuvky

Chlapci boli veľmi tichí a čistotní. Všetko po sebe upratali. Nie je nič, čo by som vytkla. Bola som veľmi spokojná.

Zuzana, Zvolen

Byt, elektromontážne práce

Výborná firma, som veľmi spokojná. Chlapci boli čistotní a veľmi šikovní. Ste veľmi spoľahlivá firma – čo sľúbite to aj splníte. Chlapci pred prácami zavolali, prišli presne načas, pozametali po sebe aj keď som im vravela aby to nerobili. Som maximálne spokojná. Dobrá firma – odporúčam.

Ľudmila, Banská Bystrica

Byt, Nové zásuvkové obvody šporák, linka, nová rozvodnica

Páčila sa mi rýchla reakcia na požiadavku, prakticky jediné na čo sa čakalo, bola správna súčiastka. Ale inak práce prebehli veľmi rýchlo. Bol som veľmi spokojný.

Michal, Muráň

Vlastník RD, Oprava podlahového kúrenia

Bola som veľmi spokojná. Hoci v rámci havarijnej služby to bolo len provizórne riešenie, no pomohli ste mi dokým som spravila úplnú opravu elektriny v byte.

Andrea, Banská Bystrica

Byt, Havarijná služba - nefunkčné zásuvky

Výborná firma. Som veľmi spokojná. Chlapci boli usmiati a bolo vidno, že ich to baví. Pracovali rýchlo a bolo poznať, že sú to odborníci. To sa len tak u mladých ľudí nevidí. Som maximálne spokojná. Veľmi pekná práca.

Alena, Banská Bystrica

Byt, Výmena rozvodnice

S prácou Vašej spoločnosti som nad mieru spokojná. Nielen so samotným prevedením prác ale aj s kompletnou starostlivosťou o zákazníka. Určite služby BMelektro využijem znova.
Soňa, Banská Bystrica

Predseda bytového družstva , Revízia elektro

Dobrý deň, p. Žila, dňa 1.5.2020 bola u nás vykonaná výmena rozvodnice a ostatné práce s tým súvisiace. S vykonanou prácou sme boli nad mieru spokojné, čo sa týka odbornosti a celkového prístupu k zákazníkovi. Vašu firmu môžem doporučiť aj ostatným záujemcom.
P. S.: Bodaj by bolo takýchto firiem na Slovensku viac. 😀
Prajem Vám veľa spokojných zákazníkov a úspechov v práci.
S pozdravom
Gabriela, Zvolen

Byt, Nové zásuvkové obvody šporák, chladnička, práčka. Nová rozvodnica.

Na vašu prácu môžem povedať jedine PARÁDA, PARÁÁÁDA. Bol som veľmi spokojný s promptným vyriešením môjho problému.

Ján, Banská Bystrica

Byt, Havarijná služba

Z mojej strany spokojnosť. Nie je nič čo by som vytkol. Určite keď budem potrebovať, tak sa ozvem.

Pavol, Zvolen

Byt, Havarijná služba-oprava nefunkčnej rozvodnice po vytopení

Vynikajúce. Bola som nadmieru spokojná a všade o Vás šírim len chválu. V mojom okolí je veľa ľudí čo potrebujú takúto výmenu rozvodnice a údržbu elektrickej inštalácie v byte. Technik bol milý, pokojný a dokonca sám odsunul a dal na miesto nábytok. Určite odporúčam.

Oľga, Zvolen

Byt, Výmena rozvodnice, údržba elektrickej inštalácie v byte

S Vašou pomocou som bol veľmi spokojný, trocha drahé, ale určite sa na Vás obrátim, ak budem niečo potrebovať s elektrikou. Ešte raz Vám Ďakujem za pomoc.
Ľubomír, Banská Bystrica

Byt, Havarijná služba

Ďakujem za promptné vybavenie môjho problému, profesionálny prístup a komunikáciu.
Boris, Banská Bystrica

Byt, Havarijná služba

Fotografie z opráv v bytoch – veľakrát prídeme za 5 minút 12

Údržba, oprava a posilnenie obvodov elektriky v byte