fbpx
Revízia bleskozvodu

Profesionálna revízia bleskozvodu pre maximálnu bezpečnosť

Nechajte nás postarať sa o vašu ochranu pred nečakanými udalosťami. Naši technici vykonajú dôkladnú revíziu, aby zabezpečili bezpečnosť vášho domova. S nami máte istotu, že váš bleskozvod je vždy v perfektnom stave.

Napíšte nám

Prečo je revízia bleskozvodu dôležitá?

BEZPEČNOSŤ

Pravidelná revízia bleskozvodu zabezpečí, že váš systém ochrany pred bleskom je plne funkčný, čím sa minimalizuje riziko požiarov a poškodenia majetku.

Z

SÚLAD S PREDPISMI

Pravidelná kontrola bleskozvodu je zákonnou požiadavkou. Dodržiavanie týchto predpisov vás ochráni pred možnými pokutami a právnymi problémami.

PREVENCIA FINANČNÝCH STRÁT

Oprava škôd spôsobených bleskom môže byť veľmi nákladná. Preventívna údržba bleskozvodu je spôsobom, ako predísť vysokým nákladom na opravy.

OCHRANA ELEKTRONIKY

Revízia bleskozvodu chráni citlivé elektronické zariadenia vo vašej domácnosti pred poškodením spôsobeným bleskovými výbojmi.

Termíny revízií

Aktívny bleskozvod

Revízia bleskozvodu

Zberná sústava na streche, zvody a zemniče. Prepäťová ochrana hlavných rozvodov objektu.

 

Aktívny bleskozvod

Termíny vykonávania revízií aktívnych bleskozvodov sú uvádzané v jednotlivých normách, ktoré boli platné do roku 3/2017. Dnes montovať aktívne bleskozvody nie je možné, pretože nie je na Slovensku platná norma STN. Všetky bleskozvody zrealizované podľa projektu s dátumom projektu do 3/2017 bolo možné zostrojiť a aj revidovať, vykonávať revízie, až do ich najbližšej rekonštrukcie. Namontované aktívne bleskozvody sa revidujú a robia sa na nich požadované merania.

STN 34 1398 3:2014, STN 34 1391 6:1998, STN 34:1391 Z1-11:2004, STN 34 1391 Z2-5:2007

Stupeň I (veľmi dôležité objekty, športoviská, opery a pod.) 2 roky
Stupeň II. a III. (ostatné objekty) 3 roky

 

Klasické bleskozvody

Revízia bleskozvodu

Zberná sústava na streche, zvody a zemniče. Prepäťová ochrana hlavných rozvodov objektu.

Klasický bleskozvod

podľa STN 34 1390, súbor noriem STN EN 62305-1 až 5

Hladina ochrany I. a II. (športoviská, opery, dôležité objekty) 2 roky
Hladina ochrany III. a IV. (bytovky, rodinné domy, admin.budovy) 4 roky
Objekt s priestorom s nebezpečenstvom výbuchu 1 rok

 

Potrebujete odborné elektro služby? Napíšte nám.

Vyplňte prosím formulár a kliknite na Odoslať.

  Nikola, Banská Bystrica

  S prácou pracovníkov som bola maximálne spokojná naozaj viete a poznáte svoju prácu dokonale. Čiže pre budúcnosť som rozhodnutá využívať aj naďalej služby Vašej firmy. Takisto na strane zabezpečenia objednávky vás chcem pochváliť za promptnú komunikáciu, za rýchle nacenenie.

  Oľga, Zvolen

  Vynikajúce. Bola som nadmieru spokojná a všade o Vás šírim len chválu. V mojom okolí je veľa ľudí čo potrebujú takúto výmenu rozvodnice a údržbu elektrickej inštalácie v byte. Technik bol milý,  dokonca sám odsunul a dal na miesto nábytok. Určite odporúčam.

  Ľudmila, Banská Bystrica

  Výborná firma, som veľmi spokojná. Chlapci boli čistotní a veľmi šikovní. Ste veľmi spoľahlivá firma – čo sľúbite to aj splníte. Chlapci pred prácami zavolali, prišli presne načas, pozametali po sebe aj keď som im vravela aby to nerobili. Som maximálne spokojná. Dobrá firma – odporúčam.

  Lenka, Banská Bystrica

  Od momentu telefonickej objednávky, cez presný čas príchodu, realizáciu opravy, zrozumiteľné vysvetlenie, zadokumentovanie, až po potvrdenie som sa stretla výhradne s profesionálnym prístupom a precíznosťou! Veľmi pekne ďakujem a určite odporúčam!

  Rôzne typy bleskozvodov a profesionálne nástroje na ich meranie a údržbu