4 KROKY K BEZPEČNÉMU BÝVANIU V BYTE

40 rokov elektrické rozvody používame a opravujeme ich, až keď je porucha

Štyri dôležité kroky, ktorými získate “repasovanie” Vašich elektrických rozvodov v byte. Rekonštrukcia a kompletná výmena rozvodov, prístrojov a zásuviek je jednoznačne najlepšia. Čo však robiť, keď majitelia nemajú dostatok financií alebo nie je možné uvoľniť byt na kompletnú rekonštrukciu? Počas rekonštrukcie je množstvo hluku, prachu a stavebného neporiadku. Nižšie uvádzame 4 kroky, ktorými zabezpečíte bezpečnú prevádzku a používanie Vašich elektrických zariadení v byte.

Údržba elektrickej inštalácie v byte. Je známe, že hliník pod tlakom „tečie“. Znamená to, že hliníkové rozvody v byte, ktoré sú ukončené v zásuvkách, spínačoch a krabiciach a sú pod skrutkami, sa strácajú. Hliníkové vodiče sublimujú, odparujú sa. Týmto dochádza k nedostatočnému tlaku skrutky na hliníkové vodiče a vytvára zahorenie až vznietenie vodičov bytu. Údržba elektrických rozvodov spočíva v podoťahovaní všetkých skrutkových spojov, krabíc, spínačov, zásuviek, ističov a svietidiel.
Posilnenie elektrických rozvodov v byte. Periete a popritom nemôžete vysávať? Kúpili ste si novú elektrickú rúru a nemôžete si súčasne uvariť kávu a zohriať jedlo v mikrovlnke? Problémom sú silne poddimenzované obvody. V dobe výstavby panelákov nebol predpoklad takéhoto množstva elektrických spotrebičov. Posilnite aspoň obvody s najväčšou záťažou v byte. V kombinácii s výmenou rozvodnice a údržbou ostatných rozvodov v byte získate dostatočnú spoľahlivosť Vašich elektrických rozvodov aj po 40-tich rokoch ich fungovania.
Výmena ističov v byte. Čierne ističe majú v dnešnej dobe už približne 40 rokov. Iné potreby pred 40-mi rokmi, ale aj starnutie materiálu spôsobilo, že v dnešnej dobe sú ističe nevyhovujúce. Čierne ističe dnes už neplnia svoju ochrannú funkciu a veľakrát nezareagujú vtedy, keď dochádza k nebezpečným prúdom vo vedení. Máte ešte staré hliníkové rozvody a množstvo nových elektrických spotrebičov? Zabezpečte ochranu rozvodov a zariadení vo Vašom byte novými, spoľahlivými ochrannými ističmi.
Revízia elektrickej inštalácie bytu. Viete, že ak máte poistený byt, tak práve revízie elektrickej inštalácie sú povinné a musíte ich mať platné? Ako majiteľ nie ste povinný vykonávať revízie elektrickej inštalácie bytu, avšak pri poistnej udalosti dochádza ku kráteniu, prípadne úplnému zamietnutiu poistného plnenia, ak tieto revízie chýbajú, alebo sú neplatné. O povinnosti mať platnú revíziu Vás máloktorá poisťovňa upozorní. Po vykonaní revízie je platná 5 rokov.

Služba 2 kroky k bezpečnému bývaniu je veľmi často doplnená aj posilnením niektorých obvodov. Určite odporúčame posilniť minimálne obvody práčky a elektrickej rúry. Viac nájdete na stránke – Posilnenie obvodov >>

Je správny čas na Údržbu, Výmenu, Posilnenie a Revíziu Vašich elektrických rozvodov v byte.

Vyplnením základných údajov a odoslaním formulára, od nás získate informácie ohľadne cien a činností pre jednotlivé kroky. V letáku činností jednotlivých krokov získate aj výrazné cenové zvýhodnenie za celý balík 4 krokov pre bezpečné bývanie v byte.

Stačí zadať údaje, kliknúť na ODOSLAŤ. Obratom Vám zašleme cenovú ponuku s informáciami.

Bratislava – Nitra – Trnava
Žilina – Martin – Trenčín – Ružomberok
Banská Bystrica – Zvolen

0905 380 493

Máte požiadavku? Pošlite nám ju.

9 + 11 =

Alebo nám Zavolajte

0905 380 493

Články z kategórie ELEKTRO

Nvidia GeForce rozdiely medzi  – GTX, RTX, QUADRO, MAX-Q

Nvidia GeForce rozdiely medzi – GTX, RTX, QUADRO, MAX-Q

Sme technici a potrebujeme kresliť v programoch CAD, celkom nás zaujíma 3D modelovanie a návrhy 3D modelov v software od AutoCAD Fusion 360. Akú grafickú kartu od Nvidia uprednostniť? Aké sú rozdiely jednotlivých GeForce grafických kariet od Nvidia? Poďme si ukázať...

Domáce Telefóny pre Bytovky – AUDIO aj VIDEO

Domáce Telefóny pre Bytovky – AUDIO aj VIDEO

Komunikácia medzi vchodom a bytom je už štandard. Najrozšírenejší systém je TESLA – AUDIO domáce telefóny pre bytovky (prenos zvuku). Poznáme systém, ktorý funguje po starých rozvodoch, je digitálny, má VIDEO základ a v prípade potreby je možné kombinovať AUDIO a VIDEO telefóny.

Share This