Elektrické rozvody v paneláku – rekonštrukcia elektro v bytovke

29.augusta č.24,26,28,30,32, Banská Bystrica

85

Odberných miest

16

Rozvádzačov

5x

HDS skrinka

Elektrické rozvody v paneláku

V bytovke boli vymenené hlavné prívody pre bytovku pre jednotlivé vchody. Taktiež boli vymenené a posilnené hlavné stúpaci vedenia. Vytvorili sa nové stupačkové svorkovnice spolu s EPS svorkovnicou. Na stupačkové svorkovnice boli použité svorkovnice s krytmi HSV 95 K 4pol  a pre EPS SVK 95 1pol.

Dimenzia stúpacích vedení je dostatočná aj na budúce ďalšie požiadavky spotreby pre byty ako sú klimatizácie, sklokeramické dosky, sušičky a pod.

Rozvodnice – elektromery

Súčasťou výmeny elektrických rozvodov v paneláku boli vymenené aj kompletne vnútra elektromerových rozvodníc. Boli navrhnuté nové kovové vnútra rozvodníc s prekrytím všetkých prvkov v rozvodnici. Každá rozvodnica bola rozdelená na 3 časti tak, aby bolo možné blombovať nielen elektromery ale aj hlavné ističe pre odberné miesta – byty.

Svorkovnice pre byty

Vývodové svorkovnice pre byty boli realizované tak, aby bolo možné jednoduchým spôsobom zmeniť 1F prívod (230V) na 3F prívod (400V – indukčná alebo sklokeramická platňa, klimatizácia) pre byt.

 

 

Prepäťová ochrana bytovky

Na vnútornú ochranu pre statickou elektrinou a prepätím bolo použité kvalitné zariadenie od firmy SALTEK. Jedná sa o zvodič bleskových prúdov a prepätie SALTEK FLP B+C MAXI V.

Odovzdanie – projekt a revízia

Realizácia bola ukončená odovzdaním diela do užívania, skreslený projekt skutočného prevedenia a vpracovaná východzia revízna správa

Bratislava – Nitra – Trnava
Žilina – Martin – Ružomberok – Liptovský Mikuláš
Banská Bystrica – Zvolen
Články z kategórie ElEKTROINŠTALAČNÉ PRÁCE
Ako si správne vybrať svetlo do domácnosti

Ako si správne vybrať svetlo do domácnosti

Prerábate váš dom či byt, alebo len uvažujete o zmene svietidiel. Tak tento článok by Vám mohol pomôcť pri výbere toho správneho. Nie je svetlo ako svetlo. respektíve výber osvetlenia do jednotlivých miestností vo vašej domácnosti by mal uvážený. Inak vyberáme svetlo do kúpelne a inak do obývačky. Na čo je však dôležité myslieť vždy je jeho funkčná vlastnosť pred dizajnom a úspora nákladov správnym výberom svetelných zdrojov.