fbpx

Elektrické rozvody v paneláku – rekonštrukcia elektro v bytovke

29.augusta č.24,26,28,30,32, Banská Bystrica

85

Odberných miest

16

Rozvádzačov

5x

HDS skrinka

Elektrické rozvody v paneláku

V bytovke boli vymenené hlavné prívody pre bytovku pre jednotlivé vchody. Taktiež boli vymenené a posilnené hlavné stúpaci vedenia. Vytvorili sa nové stupačkové svorkovnice spolu s EPS svorkovnicou. Na stupačkové svorkovnice boli použité svorkovnice s krytmi HSV 95 K 4pol  a pre EPS SVK 95 1pol.

Dimenzia stúpacích vedení je dostatočná aj na budúce ďalšie požiadavky spotreby pre byty ako sú klimatizácie, sklokeramické dosky, sušičky a pod.

Rozvodnice – elektromery

Súčasťou výmeny elektrických rozvodov v paneláku boli vymenené aj kompletne vnútra elektromerových rozvodníc. Boli navrhnuté nové kovové vnútra rozvodníc s prekrytím všetkých prvkov v rozvodnici. Každá rozvodnica bola rozdelená na 3 časti tak, aby bolo možné blombovať nielen elektromery ale aj hlavné ističe pre odberné miesta – byty.

Svorkovnice pre byty

Vývodové svorkovnice pre byty boli realizované tak, aby bolo možné jednoduchým spôsobom zmeniť 1F prívod (230V) na 3F prívod (400V – indukčná alebo sklokeramická platňa, klimatizácia) pre byt.

 

 

Prepäťová ochrana bytovky

Na vnútornú ochranu pre statickou elektrinou a prepätím bolo použité kvalitné zariadenie od firmy SALTEK. Jedná sa o zvodič bleskových prúdov a prepätie SALTEK FLP B+C MAXI V.

Odovzdanie – projekt a revízia

Realizácia bola ukončená odovzdaním diela do užívania, skreslený projekt skutočného prevedenia a vpracovaná východzia revízna správa

Bratislava – Nitra – Trnava
Žilina – Martin – Ružomberok – Liptovský Mikuláš
Banská Bystrica – Zvolen
Články z kategórie ElEKTROINŠTALAČNÉ PRÁCE
Rekonštrukcia elektro bytovky a osvetlenie priestorov

Rekonštrukcia elektro bytovky a osvetlenie priestorov

Pri rekonštrukcii elektrických rozvodov spoločných priestorov bytovky, netreba zabúdať aj na osvetlenie chodieb, schodišťa a pivníc. Pozor, je potrebne dostatočne osvetliť aj priestory strojovne výťahu. Pri prvej – východzej revízii elektrickej inštalácie, musí byť zabezpečené aj meranie intenzity osvetlenia.

Elektrikár práca – výhody spolupráce elektrikárov s BM Elektro, s.r.o.

Elektrikár práca – výhody spolupráce elektrikárov s BM Elektro, s.r.o.

Od určitého množstva odvedenej práce sa živnostník, firma dostáva do zahltenia telefonátov a administratívnej práce. Zo šikovného elektrikára, ktorý bol nápomocný, ktorý vedel hneď prísť, ktorý dodržiaval svoje termíny sa približne po roku až dvoch stáva elektrikár, ktorého je problém zohnať, nedvíha telefonáty a cenové ponuky spracováva 4 týždne.