fbpx

Kamerový systém (4 kamery)  pre bytovku so záznamom a vymazávaním po 15 dní záznamu.

Banská Bystrica

4

Počet kamier

1

Počet vchodov

HIKVISION

Výrobca-značka

Kamerový systém

Kamerový systém pre bytovku obsahuje 4 kamery rozmiestnené pred bytovkou, vo vstupnej chodbe pri schránka a v bočných pivniciach. Jednotlivé kamery snímajú priestor v týchto častiach bytovky. Každá kamera je pripojené pomocou kábla FTP, po ktorom prebiehajú dátové prenosy ako aj napájanie PoE. Preto na napojenie a dátový prenos pre kamery postačuje jeden FTP kábel kategórie 5e.

Kamery a záznamové zariadenie

Kamery sú použité v prevedení antivandal v interiérovom prevedení a taktiež pre vonkajšie použitie pre kameru pred hlavným vstupom do bytovky. Kamerový systém bol použitý od osvedčeného výrobcu HIKVISION. Kamera pred vstupom bola použitá . Záznamové zariadenie Hikvision DS-7604NI-K1/4P, ktoré zabezpečuje spoľahlivý záznam a archivaciu na 4TB špeciálny Western Digital disk určený pre kamerové záznamy (nepretržitý záznam). Kamera pred vstupom do bytovky bola použitá 2MPix DS-2CD2142FWD-I(2.8mm) a vo vnútorných priestoroch kamery 2MPix Hikvision DS-2CD2120F-I(2,8mm).

Legislatíva a základné pravidlá kamerového systému

Každý systém na monitorovanie priestoru (kamerový systém), ktorý monitoruje priestor prístupný verejnosti, bez ohľadu na to, či slúži na monitorovanie okolia domu alebo firmy, musí spĺňať kritéria dané Zákonom č.84/2014, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov.

Ak systém na monitorovanie priestoru monitoruje časť ulice v okolí domu (nielen súkromné priestory domu a jeho bezprostredné okolie), tak monitoruje priestor prístupný verejnosti. Systém na monitorovanie priestoru musí spĺňať kritéria dané Zákonom č.84/2014 Z.z.o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov (musí mať aj vypracovaný Bezpečnostný projekt alebo Bezpečnostnú smernicu). Ak Vám niekto tvrdí, že nemusí, nie je to pravda. Neznalosť zákona neospravedlňuje. Pokutu dostane prevádzkovateľ kamerového systému. Z hľadiska zákona je jedno, či zákon porušil občan alebo firma.

Ak nie je systém na monitorovanie priestoru pripojený na internet, nemusí mať prevádzkovateľ systém registrovaný a nemusí mať vypracovaný Bezpečnostný projekt, ale len Bezpečnostnú smernicu.

  • záznam z kamier môže byť archivovaný maximálne 15 dní, po tomto termíne musí byť vymazaný alebo prepísaný
  • prístup k záznamovému zariadeniu (osobným údajom) môže mať len oprávnená a poverená osoba
  • záznam a informácie z neho môžu byť použité výhradne len na vyžiadanie polície alebo súdu
  • monitorované priestory musia byť viditeľne (aj z diaľky) riadne označené – Priestor monitorovaný bezpečnostnou kamerou

Odkazy:
Hikvision http://www.hikvision.com/en/index.html?jmode=j1&country=Slovak%20Republic
Automatizovaný systém právnych informácií https://www.noveaspi.sk/menu/search

Bratislava – Nitra – Trnava
Žilina – Martin – Ružomberok – Liptovský Mikuláš
Banská Bystrica – Zvolen

mapa slovensko_bmelektro_zapad-stred_m

Máte požiadavku? Pošlite nám ju.

13 + 4 =

Alebo nám Zavolajte

Máte požiadavku alebo otázku? Pošlite nám ju.

3 + 1 =

Alebo nám Zavolajte

Články z kategórie Kamerový Systém a Zabezpečovací Systém

Kamery – prevencia aj smart riešenia 

Kamery – prevencia aj smart riešenia 

Ochranu majetku v bytovom dome vieme zabezpečiť, jednoducho, snímaním priestoru so záznamom. K tomu potrebujete nainštalovať kamerový systém, ktorý toto všetko zabezpečí. Kamerové systémy majú aj dôležitý psychologický efekt a už len ich samotné umiestnenie odrádza...