fbpx

Rekonštrukcia elektro rozvodov v paneláku

Mládežnícka 45, Banská Bystrica

41

Bytov

10

Rozvádzačov

1

Rozvodnica svetla, HDS

Prerabka elektriny v paneláku

V bytovke boli vymenené hlavné stupačkové rozvody. Vytvorili sa nové stupačkové svorkovnice spolu s EPS-HUS svorkovnicou. Na stupačkové svorkovnice boli použité svorkovnice s krytmi HSV 95 K 4pol  a pre EPS SVK 95 1pol.

Hlavné stúpacie vedenia sú rozdelené na dve časti prízemie až 5.poschodie a 6.poschodie až 10.poschodie. Dimenzia stúpacích vedení je dostatočná aj na budúce ďalšie požiadavky spotreby pre byty (400V varné dosky, klimatizácie a pod.)

Rozvodnice pre byty

Pri výmene stupačkových rozvodov v dome boli v elektromerových rozvodniciach umiestnené HSV 95 K 4pol  a EPS SVK 95 1pol stupačkové svorkovnice a z nich napojené kompletne novým drôtovaním ističe odberných miest – OM (byty). Z ističa napojenie elektromeru a z elektromeru na vývodové svorky pre byt.

Vývodové svorky pre byty 3F 400V

Vývodové svorkovnice pre byty sú nové a pre každý byt sú pripravené pre prípadné 3 fázové (400V) napojenie bytu.

Senzorové osvetlenie – chodby a medziposchodia

Osvetlenie schodišťa a chodieb bytovky boli s požitím senzorového osvetlenia s použitím svietidiel s PIR pohybovým senzorom (prečítajte si rozdiely medzi HF a PIR senzorom). Boli použité svetidlá s PIR senzorom a záložnou batériou – núzdové svietidlá 3v1 (svietidlo, PIR senzor, núdzové svietidlo 3hod). Použité svietidlo STL15 LED15W PIR+NO.

Osvetlenie pivničných priestorov bytovky

V pivničných priestoroch boli vytvorené nové rozvody osvetlenia s možnosťou zapínať jednotlivé uličky k pivniciam. Prvým spínačom pri vstupe do pivničných priestorov je možné centrálne zapnúť alebo vypnúť všetky obvody v pivnici.

Prepäťová ochrana bytovky

Na vnútornú ochranu pred statickou elektrinou a prepätím bolo použité kvalitné zariadenie od firmy SALTEK. Jedná sa o zvodič bleskových prúdov a prepätia SALTEK FLP B+C MAXI V.

Nátery rozvodníc a prekrytie otvorov po starých zvončekoch byty

Rozvodnice boli ošetrené a natreté v odtieni ako sú na chodbe dvere výťahu (zladenie farieb). Farby namiešané presne podľa RAL. Použitá farba akrylátová, riediteľná vodou. V strednej časti rozvodnice bol vložený plech na prekrytie pôvodnych dier po zvončekových tlačítkach. Namontované nové zvončekové tlačítka s menom majiteľa bytu.

Realizačný projekt, východzia OPaOS revízia

Realizácia bola ukončená odovzdaním diela do užívania, skreslený projekt skutočného prevedenia a vpracovaná východzia revízna správa.

Články z kategórie ElEKTROINŠTALAČNÉ PRÁCE
Vypadáva vám doma prúd? 

Vypadáva vám doma prúd? 

Nejeden z nás už túto situáciu doma zažil. Pozeráte doma televízor, do toho perie práčka a niekto v kuchyni zapne mikrovlnku. A zrazu ste, ako sa povie, bez elektriky. Ako prvé určite skontrolujete, či ide o výpadok v celom paneláku alebo sa týka len vášho bytu.   Ak...

Dôležitosť projektovej dokumentácie pre vašu bezpečnosť

Dôležitosť projektovej dokumentácie pre vašu bezpečnosť

Na to, aby ste mohli vašu bytovku spraviť bezpečnejším miestom pre život všetkých rodín, potrebujete najskôr pripraviť projekt elektroinštalácie. Jeho vypracovanie je dôležité, záleží na každom detaile. Projekt môžu vypracovať len odborníci, ktorí majú s elektroinštaláciou bytoviek niekoľkoročnú prax, preto sa nemusíte obávať, pomôžeme vám.

5 tipov ako urobiť z vašej bytovky bezpečné miesto 

5 tipov ako urobiť z vašej bytovky bezpečné miesto 

Bývanie v bytovke je ideálna voľba v prípade, že potrebujete mať po ruke rýchlu dostupnosť k službám, ktoré mesto poskytuje. Okrem výhod, ktoré takéto bývanie prináša, treba však počítať aj s tým, že bytovka si vyžaduje...