fbpx

Rekonštrukcia elektro stupačiek v bytovom dome

Daniela Michaelliho 15-21, Martin

108

Odberných miest

40

Rozvádzačov

4x

HDS skrinka

Rekonštrukcia elektro stupačiek v bytovom dome

Panelový dom 9.poschodový, ktorý má 4 vchody a s 3x byt na poschodí. Celkovo sa jednalo o 27 bytov v každom vchode.

Rekonštrukcia elektro stupačiek v bytovom dome spočívala vo výmene hlavných stúpacích vedení s komplet výmenami vnútra rozvodníc. Rozvodnice RE sú umiestnené na každom podlaží. Rozvodnice sú v obložení zasúvacích dverí.

V každej elektromerovej rozvodnici (RE rozvodnici) boli vymenené všetky silové elektrické prvky – stúpačkové svorkovnice, bola doplnená HUS svorkovnica pre pripojenie ochranného pospojovania kovových prvkov v byte, komplet drôtovanie v rozvodniciach a nové vývodové svorkovnice bytu pripravené aj na pripojenie 400V.

Súčasťou rekonštrukcie elektro stupačiek v bytovom dome boli aj nové prívody do bytov. Tieto boli realizované PVC žľabmi 60×40 do ktorých boli vložené aj ostatné rozvody, ktoré sa po chodbách viedli niekedy aj v troch samostatných lištách. Týmto majú na chodbe len jednu väčšiu lištu LHD 60×40 HF v ktorej sú všetky pôvodné rozvody, nové prívody do bytov ako aj miesto na prípadné budúce rozvody. Všetky káble a PVC lišty po chodbách a schodištiach vchodov sú použité HF (halogen free – bezhalogenové).

Prestupy medzi jednotlivými rozvodnicami boli ošetrené, proti šíreniu požiaru medzi poschodiami, protipožiarnym systémom HILTI.

 Súčasťou rekonštrukcie elektro stupačiek v bytovom dome bola aj východzia – prvá odborná prehliadka a odborná skúška (OPaOS – revízna správa).

 Na ochranu proti prepätiu a bleskových prúdov boli použité prepäťové ochrany SALTEK FLP B+C MAXI V.

Články z kategórie ElEKTROINŠTALAČNÉ PRÁCE
Elektrikár práca – výhody spolupráce elektrikárov s BM Elektro, s.r.o.

Elektrikár práca – výhody spolupráce elektrikárov s BM Elektro, s.r.o.

Od určitého množstva odvedenej práce sa živnostník, firma dostáva do zahltenia telefonátov a administratívnej práce. Zo šikovného elektrikára, ktorý bol nápomocný, ktorý vedel hneď prísť, ktorý dodržiaval svoje termíny sa približne po roku až dvoch stáva elektrikár, ktorého je problém zohnať, nedvíha telefonáty a cenové ponuky spracováva 4 týždne.

Staré ističe dožívajú. Je potrebné ich vymeniť.

Staré ističe dožívajú. Je potrebné ich vymeniť.

Doba ide dopredu a s ňou sa rozvíja aj elektrotechnika. A s rozvojom elektrotechniky sa zas zvyšujú potreby bežných ľudí. BM Elektro vám ponúka výmenu ističov a rozvodnice v byte. Prečo? Aby sme zaistili bezpečnosť vašej domácnosti.

Klimatizácia do bytu. Vydržia elektrické rozvody v byte?

Klimatizácia do bytu. Vydržia elektrické rozvody v byte?

Pre klimatizáciu do bytu je potrebné vymeniť hlavný prívod do bytu, zmeniť hlavný istič bytu na 25A a pre klimatizáciu priviesť nový elektrický prívod. Elektrické rozvody v bytovke boli stavané na spoločné práčovne a plynové rúry. Dnes má každý v byte práčku,...