fbpx

Rekonštrukcia elektro stupačiek v bytovom dome

Daniela Michaelliho 15-21, Martin

108

Odberných miest

40

Rozvádzačov

4x

HDS skrinka

Rekonštrukcia elektro stupačiek v bytovom dome

Panelový dom 9.poschodový, ktorý má 4 vchody a s 3x byt na poschodí. Celkovo sa jednalo o 27 bytov v každom vchode.

Rekonštrukcia elektro stupačiek v bytovom dome spočívala vo výmene hlavných stúpacích vedení s komplet výmenami vnútra rozvodníc. Rozvodnice RE sú umiestnené na každom podlaží. Rozvodnice sú v obložení zasúvacích dverí.

V každej elektromerovej rozvodnici (RE rozvodnici) boli vymenené všetky silové elektrické prvky – stúpačkové svorkovnice, bola doplnená HUS svorkovnica pre pripojenie ochranného pospojovania kovových prvkov v byte, komplet drôtovanie v rozvodniciach a nové vývodové svorkovnice bytu pripravené aj na pripojenie 400V.

Súčasťou rekonštrukcie elektro stupačiek v bytovom dome boli aj nové prívody do bytov. Tieto boli realizované PVC žľabmi 60×40 do ktorých boli vložené aj ostatné rozvody, ktoré sa po chodbách viedli niekedy aj v troch samostatných lištách. Týmto majú na chodbe len jednu väčšiu lištu LHD 60×40 HF v ktorej sú všetky pôvodné rozvody, nové prívody do bytov ako aj miesto na prípadné budúce rozvody. Všetky káble a PVC lišty po chodbách a schodištiach vchodov sú použité HF (halogen free – bezhalogenové).

Prestupy medzi jednotlivými rozvodnicami boli ošetrené, proti šíreniu požiaru medzi poschodiami, protipožiarnym systémom HILTI.

 Súčasťou rekonštrukcie elektro stupačiek v bytovom dome bola aj východzia – prvá odborná prehliadka a odborná skúška (OPaOS – revízna správa).

 Na ochranu proti prepätiu a bleskových prúdov boli použité prepäťové ochrany SALTEK FLP B+C MAXI V.

Články z kategórie ElEKTROINŠTALAČNÉ PRÁCE
Vypadáva vám doma prúd? 

Vypadáva vám doma prúd? 

Nejeden z nás už túto situáciu doma zažil. Pozeráte doma televízor, do toho perie práčka a niekto v kuchyni zapne mikrovlnku. A zrazu ste, ako sa povie, bez elektriky. Ako prvé určite skontrolujete, či ide o výpadok v celom paneláku alebo sa týka len vášho bytu.   Ak...

Dôležitosť projektovej dokumentácie pre vašu bezpečnosť

Dôležitosť projektovej dokumentácie pre vašu bezpečnosť

Na to, aby ste mohli vašu bytovku spraviť bezpečnejším miestom pre život všetkých rodín, potrebujete najskôr pripraviť projekt elektroinštalácie. Jeho vypracovanie je dôležité, záleží na každom detaile. Projekt môžu vypracovať len odborníci, ktorí majú s elektroinštaláciou bytoviek niekoľkoročnú prax, preto sa nemusíte obávať, pomôžeme vám.

5 tipov ako urobiť z vašej bytovky bezpečné miesto 

5 tipov ako urobiť z vašej bytovky bezpečné miesto 

Bývanie v bytovke je ideálna voľba v prípade, že potrebujete mať po ruke rýchlu dostupnosť k službám, ktoré mesto poskytuje. Okrem výhod, ktoré takéto bývanie prináša, treba však počítať aj s tým, že bytovka si vyžaduje...