fbpx

Bývanie v bytovke je ideálna voľba v prípade, že potrebujete mať po ruke rýchlu dostupnosť k službám, ktoré mesto poskytuje. Okrem výhod, ktoré takéto bývanie prináša, treba však počítať aj s tým, že bytovka si vyžaduje pravidelnú starostlivosť a to nielen na úrovni bytov. Aby bola vždy príjemným a bezpečným miestom pre všetkých jej obyvateľov. 

Ušetrili sme vám námahu a pozreli sme sa na to, čo všetko v bytovke môžete zmodernizovať, aby bola bezpečným miestom pre celú vašu rodinu a rodiny vašich susedov. 

Vymeníme vám hliník za meď 

Väčšina bytoviek má ešte pôvodné elektrické rozvody. Nemajú žiadnu dobu trvanlivosti, no obvykle už nespĺňajú aktuálne bezpečnostné normy. V minulosti boli používané hliníkové vodiče, pretože boli finančne ľahko dostupné. Hliník však vplyvom času stráca a zmenšuje svoj objem následkom čoho sa uvoľňujú spoje. Ak ste sa niekedy stretli s iskrením v zásuvkách, jednou z príčin mohlo byť práve uvoľnenie spojov elektroinštalácie. 

Aktuálne technické normy už v niektorých prípadoch zakazujú používanie hliníka pri rozvodoch, preto ho pri rekonštrukcii nahrádzame meďou a inými odolnejšími materiálmi. 

Staré elektrické rozvody pocítite aj pri zapájaní spotrebičov v domácnosti. Nová norma sa zameriava aj na súčasný príkon bytu. Kým v minulosti bolo spotrebičov v domácnostiach naozaj len niekoľko, rozvody boli prispôsobené na odber elektriny na nejaký televízor, chladničku, vysávač, rádio.  

Moderná domácnosť má spotrebičov oveľa viac a staré rozvody nie sú pre takéto využívanie nadimenzované. Súčasný príkon bytu znamená v ľudskej reči to, aké množstvo elektriny môžete využívať v jeden moment súčasne. Ak sú rozvody v elektro projekte nadimenzované správne, zrealizované v rekonštrukcii elektro rozvodov, ochránia vás, napríklad, aj pred čoraz častejšími požiarmi. 

Užívajte si komfort a bezpečie aj za dverami vášho bytu 

Výmena starých rozvodov za nové je ideálnym časom, kedy sa môžete zamyslieť nad osvetlením v pivniciach, chodbách, či na schodiskách. Popri výmene rozvodov vám vieme rovno nainštalovať aj nové svietidlá, čím sa vaša bytovka stane tiež bezpečnejšou. 

Okrem bezpečnosti záleží aj na tom, aby svetlá fungovali len v čase, kedy sú potrebné. Odporúčame vám preto vybrať si senzorové osvetlenie, ktoré bude svetlo spínať len v čase, kedy zaregistruje váš pohyb. Nemusíte sa tak obávať, že by vám svetlo zostalo na chodbe svietiť po celú noc. Okrem týchto svetiel vám nainštalujeme aj núdzové osvetlenie, ktoré vám posvieti na únikové cesty aj v prípade výpadku elektriny. Jednoduché riešenia prinášajú maximálny komfort. 

Chráňte váš majetok s kamerovým systémom 

Prečo sa pustiť do inštalácie kamerového systému v bytovke, je určite každému jasné. Záleží nám na ochrane vášho majetku. Kamerový systém je spoľahlivým pomocníkom v prípade lúpeží alebo vandalizmu. Dokonca dokáže neželaným činnostiam aj predísť. Správne nainštalovaná kamera má psychologický efekt, kedy si to väčšina výtržníkov rozmyslí.  

Kamerový systém vám nainštalujeme v spoločných priestoroch, zdroj uzamkneme do rozvodnice, aby k nemu mali prístup len povolané osoby.  Myslíme aj na aktuálne nariadenia GDPR a platné právne predpisy. Ste preto s nami po celú dobu v bezpečí. 

Preverte si, koho púšťate do vchodu 

Aj vám sa už stalo, že vám niekto zazvonil na domáci zvonček a nikto sa neozval? Prípadne sa aj ozval, no vôbec ste nevedeli, o koho ide a či ho môžete pustiť do vášho vchodu? Aj na tieto situácie existuje riešenie.  

Zabezpečíme vám kompletnú rekonštrukciu dorozumievacieho systému. Vďaka nemu pustíte do bytovky len ľudí, ktorých si najskôr preveríte. Či už prostredníctvom audia, prípadne môžete použiť aj video systém a okrem komunikácie tak budete človeka pri vchodových dverách do bytovky aj vidieť.  

S dorozumievacím systémom súvisí aj fungovanie otvárania vchodových dverí. Pri rekonštrukciách využívame bezporuchové a dlhodobo funkčné elektromagnetické zámky, ktoré neobsahujú žiadne mechanické časti. Riadiaca jednotka riadi čítačku čipových RFID kľúčov a zároveň disponuje históriou vstupov jednotlivých čipov. Okrem bezpečnosti sa tak môžete tešiť modernému spôsobu komunikácie, bez toho, aby ste opustili váš byt.  

Rekonštrukciou to nekončí 

Vieme, že radosť z novej elektroinštalácie, senzorového osvetlenia a kamerového systému trvá dovtedy, pokým ich nie je potrebné opravovať. My však s inštaláciou a rekonštrukciou rozhodne nekončíme. Vaša bytovka ostane v našej profesionálnej starostlivosti po celú dobu, aby sme predchádzali nežiadúcim poškodeniam, či neželaným odstávkam.  Moderná a bezpečná bytovka si vyžaduje pravidelné revízie, ktoré pomôžu pri odhalení prípadných poškodení a ich náprave. Alebo naopak, vás utvrdia v tom, že je vaša bytovka naozaj bezpečným miestom pre život. 

Termíny revízie elektrickej inštalácie a bleskozvodov sú dané vyhláškami v pravidelných intervaloch. Aby ste na ne nemuseli myslieť, ustriehneme ich za vás. Jednoducho to môžete pustiť z hlavy. 

Bezpečná bytovka = kvalitnejší život obyvateľov 

Už viete, aké kroky podniknúť k tomu, aby bola vaša bytovka bezpečným miestom pre všetkých jej obyvateľov. Realizácia takejto zmeny si vyžaduje odbornú prípravu a skúsenosti. Nechajte to preto na nás. Pripravíme vám rekonštrukciu elektroinštalácie už od projektu, kde identifikujeme všetko, čo vaša bytovka skutočne potrebuje.   

Sme odborníkmi v oblasti elektroinštalácie s dlhoročnou praxou. Naše skúsenosti využívame k tomu, aby po nás zostávali bezpečné miesta pre život. Môže ním byť aj vaša bytovka. Šťastné príbehy obyvateľov bytoviek po celom Slovensku nájdete priamo tu.