fbpx

Na začiatku je vždy projekt

Na to, aby ste mohli vašu bytovku spraviť bezpečnejším miestom pre život všetkých rodín, potrebujete najskôr pripraviť projekt elektroinštalácie. Jeho vypracovanie je dôležité, záleží na každom detaile. Projekt môžu vypracovať len odborníci, ktorí majú s elektroinštaláciou bytoviek niekoľkoročnú prax, preto sa nemusíte obávať, pomôžeme vám.

Kvalitne spracovaný projekt zachytáva všetky podrobnosti. V konečnom výsledku vám ušetrí čas aj peniaze. Ľudskou rečou vám priblížime, prečo je dôležitý a prečo ho potrebuje aj vaša bytovka.

Určite si zámer a rozsah rekonštrukcie

Vašu bytovku poznáte dokonale. Než teda dôjde k vypracovaniu samotného projektu, potrebujete si zhodnotiť, čo bude predmetom rekonštrukcie vašej bytovky. Nemusíte sa obávať, že by ste na niečo zabudli. My vám v identifikácií potrieb vašej bytovky pomôžeme. Najskôr si s vami dohodneme stretnutie, počas ktorého preberieme všetko, čo vaša bytovka skutočne potrebuje.

Slúži na to formulár Identifikácie potrieb bytovky, ktorú si s vami bod po bode prejdeme. Máme niekoľkoročné skúsenosti a tak už presne vieme, ktoré položky v kontrolnom liste nesmú chýbať. Po jeho vyplnení a odsúhlasení z vašej strany ho odovzdáme projektovému inžinierovi, pre ktorého slúži ako podklad k vypracovaniu projektu elektroinštalácie.

Špecifikácia a cena

Každá projektová dokumentácia by mala obsahovať presné a špecifikované požiadavky na každú položku, ktorá sa bude počas rekonštrukcie vymieňať. Dôvod prečo to tak je, je jednoduchý. Ak budete mať presne špecifikované vaše požiadavky, získate predstavu, koľko financií budete na rekonštrukciu vašej bytovky potrebovať.

Na základe takto vypracovaného projektu si môžete nechať urobiť cenovú ponuku a vyberiete si tú, ktorá sa najviac priblíži vášmu rozpočtu. Zároveň vám zaručí to, že v prípade vyššej ceny s tým ešte budeme môcť niečo urobiť predtým, než sa do rekonštrukcie pustíme. V takých prípadoch vieme, napríklad, zameniť niektoré položky, ktoré váš rozpočet neohrozia. Kvalitne vypracovaný projekt vám tak ušetrí financie. Po celý čas budete vedieť, aká bude konečná suma za rekonštrukciu vo vašej bytovke a za aké úkony platíte.

Manuál pre elektrikárov

Projektová dokumentácia a všetky jej časti neslúžia len vám pre vašu kontrolu. Je rovnako potrebná aj pre pracovníkov, ktorí budú rekonštrukciu vo vašej bytovke vykonávať. Slúži pre nich ako manuál. Čím detailnejší projekt na základe kontrolného listu vypracujeme, tým efektívnejšie a rýchlejšie budú práce na rekonštrukcii napredovať.

Zároveň s ňou predídete aj tomu, že sa počas prerábania na niečo zabudne. V projektovej dokumentácii je totiž presne zadefinované, čo a kde sa má inštalovať či zabudovať.

Projektom k bezpečnej bytovke

Dôležitosť projektovej dokumentácie k rekonštrukcií vašej bytovky je nespochybniteľná. Vďaka nej budete vopred vedieť, čo presne vás čaká, koľko financií budete potrebovať, môžete si s ňou odkontrolovať, či všetko prebieha tak, ako má. A zároveň poslúži aj revíznemu technikovi po tom, čo rekonštrukcia prebehne.

Nechajte si ju preto vypracovať profesionálmi s niekoľkoročnými skúsenosťami. Vieme presne, na čo sa vás pýtať, na čo nezabudnúť a čo vaša bytovka potrebuje. Od projektu elektroinštalácie vás delí už len jeden klik. Identifikujme potreby vašej bytovky spoločne. Príbehy klientov, ktorí majú vďaka projektu elektroinštalácie bezpečnejší a komfortnejší život v bytovke, si môžete prečítať priamo tu.

author avatar
Bohuš Žila