fbpx

Zimné obdobie v meste so sebou prináša množstvo nástrah. Nebezpečný padajúci sneh a ľad zo striech je len zlomkom zo všetkého, na čo si je nutné dávať v zime pozor. Preto nenechávajte nič na náhodu a zabezpečte bezpečnosť svojmu okoliu. Predídete tak nepríjemnostiam s poisťovňou  či právnym opletačkám. Aj keď si hovoríte, že zima je už takmer na konci, tak o rok je tu znova. 

Nič nenechávajte na náhodu. Nie vždy to môže dopadnúť, tak ako uvidíte vo videu. 

 

Prečo ohrev žľabov?

Venujte sa oddychu – sneh sa roztopí za minimálnu cenu. Zabezpečia to inteligentné senzory. Ktoré reagujú v dvoch podmienkach, nestačí len mráz, musí byť aj vlhko. To je práve vtedy, keď svieti slnko a voda steká po streche do žľabu kde mrzne.

V prípade, že nie je zabezpečený ohrev žľabov, tak mnohokrát nastávajú tieto situácie:

  • nebezpečenstvo pre okoloidúcich,
  • zničenie žľabov, ich roztrhnutie či deformácia a následná drahá oprava,
  • hromadenie snehu na okrajoch a následné zatekanie pod krytinu i do vnútorných priestorov,
  • odstraňovanie snehu je v mnohých prípadoch nebezpečné a finančne nákladné.

Aký je potrebný výkon?

K jeho určeniu je potrebný návrh. Ten záleží od týchto faktorov:

  • rozmery,
  • sklon,
  • orientácia strechy,
  • typ strešnej krytiny,
  • spôsob odvodnenia strechy,
  • klimatické podmienky a pod.

Pre správnu funkciu a životnosť ohrevu žľabov je potrebná správna regulácia. Je odlišná v prípade rodinných domov, panelákov a v prípade výrobných hál či skladov. Čo je však dôležité, že jej správne zvolenie zabezpečí značnú úsporu nákladov. Preto si nechajte nainštalovať ohrev žľabov odborníkmi.

Zárukou kvality v našom prípade sú skúsenosti

S montážou ohrevu žľabov a zvodov máme skúsenosti. Dôkazom je aj montáž na ulici Martina Rázusa 1-5  v Banskej Bystrici. Použili sme pri tom technológiu DEVI ohrevných káblov, riadiacej jednotky DEVIREG 850 a procesorového čidla pre snímanie vlhkosti a teploty. Použité čidlo zabezpečuje optimálny ohrev za minimálnu cenu za ohrev, pretože spína len v prípade, že sú splnené dve podmienky – vlhko a mráz. Táto situácia nastáva len vtedy, keď dochádza k rozpúšťaniu snehu pri slnečnom dni ale je mráz. Voda zatečie do žľabu kde zamŕza

V rámci našich služieb ponúkame aj ohrev schodov. Ten pracuje na veľmi podobnom princípe ako v prípade žľabov. Používame technológiu FENIX alebo DEVI. Konkrétne zemné čidlo pre snímanie snehu a ľadu. Systém ohrevu je spustený len vtedy, keď je teplota nízka a je pravdepodobnosť vytvárania ľadu a snehu. Aj v tomto prípade musí byť splnená podmienka vlhkosti – sneženie alebo mrznúci dážď.

 

author avatar
Bohuš Žila