fbpx

Podlahové elektrické kúrenie s DEVIFLEX káblami a termostatom DEVIREG 532

okres Dunajská Streda

130 m2

Vykurovacia plocha

5,8 kW

Celkový príkon vykurovania

6

Počet termostatov

Podlahové elektrické kúrenie s DEVIFLEX káblami, ktoré boli zaliate v betónovom potere. Na ovládanie boli použité termostaty DEVIREG 532, ktoré ovládajú každú miestnosť samostatne. Termostaty DEVIREG 532 sa vyznačujú výbornou reguláciou, pretože na spínanie používajú PWM systém.

PWM systém riadenia vykurovania znamená, že vykurovací káble je postupne zaťažovaný. Nie je to len zapnutie a vypnutie celého výkonu káblami v podlahe, ale dochádza k postupnému zaťažovaniu a preto teplota je v priestoroch bez veľkých výkyvov.

Návrh elektrického podlahového vykurovania od spoločnosti DEVI. Rozmiestnenie a presnú rozteč vykurovacích káblov sme najskôr rozkreslili v počítači v projektovom programe ZWCAD. Celkový vykurovací príkon pre danú miestnosť je vypočítaný podľa tepelných strát, ktoré sa vypočítavajú podľa skladby a materiálu stavby, prípadne ak sa jedná o novostavbu tento údaj je vypočítaný v stavebnom projekte. Ak sa jedná už o existujúci objekt tieto tepelné straty, Vám vieme s pomocou výrobcov DEVI, FENIX alebo PRODESIGNE, vypočítať.

Bratislava – Nitra – Trnava
Žilina – Martin – Ružomberok – Liptovský Mikuláš
Banská Bystrica – Zvolen

Máte požiadavku? Pošlite nám ju.

13 + 9 =

Alebo nám Zavolajte

Máte požiadavku? Pošlite nám ju.

15 + 15 =

Alebo nám Zavolajte

Články z kategórie PODLAHOVÉ KÚRENIE

Keď sú nohy v teple, teplota vzduchu môže byť chladnejšia

Keď sú nohy v teple, teplota vzduchu môže byť chladnejšia

Takáto skúsenosť je overená a využíva sa pri podlahovom vykurovaní, na dosiahnutie tepelnej pohody. Ohrev priestoru teplou podlahou sa môže vykonávať viacerými spôsobmi. My sa pozrieme na podlahové vykurovanie, elektrickými vykurovacími káblami.