fbpx
Protokol o určení vonkajších vplyvov

Protokol o určení vonkajších vplyvov, protokol o prostredí podľa STN 33 2000-5-51

Aký je význam protokolu o prostredí?

Protokol o určení vonkajších vplyvov je kľúčovým nástrojom pre kategorizáciu a revíziu elektrických zariadení. Tento protokol určuje, aký vplyv má okolie na elektrické zariadenia a definuje ich odolnosť voči rôznym vonkajším faktorom, ako je prach, dážď, voda či výbušné prostredie. Je nevyhnutným krokom pre zabezpečenie bezpečnosti a spoľahlivosti elektroinštalácií. Máte tiež možnosť získať podrobné informácie o jednotlivých kódoch vonkajších vplyvov a ich význame. 

 Tabuľky nižšie ukazujú, aké vonkajšie prostredie môže vzniknúť a do ktorých kategórií je zaradené elektrické zariadenie. Aby sme mohli presne stanoviť vonkajšie vplyvy, je potrebné brať do úvahy aj technické vybavenie, výrobný proces a látky použité pri výrobe.

Existuje tiež tabuľka vplyvov a ich kódov s vysvetlením, ktorú spracoval člen SEZ-KES a poskytol ho k používaniu pre projektantov elektro.

  PDF na stiahnutie >> Tabuľka kódov vonkajších vplyvov SEZ-KES.pdf

  PDF na stiahnutie >> PVP – rozdelenie, lehoty, zoznam, štandard vplyvov.pdf

 

 

Tabuľky a zaradenie prostredia do jednotlivých vplyvov

Protokol o prostredí je kľúčovým nástrojom na zabezpečenie bezpečnosti a spoľahlivosti elektroinštalácií. Potrebujete protokol o prostredí alebo máte nejaké otázky? Kontaktujte nás prostredníctvom nášho jednoduchého formulára a my vám pomôžeme. Spoločne zabezpečíme, aby vaše elektroinštalácie boli chránené a spĺňali všetky normy.

Potrebujete protokol o prostredí? Napíšte nám.

Kontaktujte nás pomocou nášho jednoduchého formulára a spoločne zabezpečíme, aby vaše elektroinštalácie boli chránené a spĺňali všetky normy. Vyplňte prosím jednoduchý formulár a zaškrtnite, že ste si prečítali „Zásady ochrany osobných údajov“. Kliknite na Odoslať. 

  NAJNOVŠIE ČLÁNKY

  Kamery – prevencia aj smart riešenia 

  Kamery – prevencia aj smart riešenia 

  Ochranu majetku v bytovom dome vieme zabezpečiť, jednoducho, snímaním priestoru so záznamom. K tomu potrebujete nainštalovať kamerový systém, ktorý toto všetko zabezpečí. Kamerové systémy majú aj dôležitý psychologický efekt a už len ich samotné umiestnenie odrádza...

  Vypadáva vám doma prúd? 

  Vypadáva vám doma prúd? 

  Nejeden z nás už túto situáciu doma zažil. Pozeráte doma televízor, do toho perie práčka a niekto v kuchyni zapne mikrovlnku. A zrazu ste, ako sa povie, bez elektriky. Ako prvé určite skontrolujete, či ide o výpadok v celom paneláku alebo sa týka len vášho bytu.   Ak...