fbpx

Aké problémy pravidelne riešime pri opravách elektrických rozvodov v bytoch? Zahorené a nefunkčné zásuvky a zásuvkové obvody. Často sa stretávame s tým, že sú v havarijnom stave. Ste si istí, že elektrických rozvodov u vás doma sa to netýka? Zanedbanie celkovej údržby rozvodov vás môže vyjsť draho.

Hliníkové elektrické rozvody si vyžadujú kontrolu, vyčistenie a dotiahnutie

hliníkové_vodiče_rozvody_1 hliníkové_vodiče_rozvody_31

Poruchy najčastejšie súvisia s hliníkovými elektrickými rozvodmi. Práve v nich postupom času dochádza k sublimácii hliníka. Hliník sa odparuje vtedy, keď je hliníkový vodič (drôt) pod tlakom. Výsledkom je, že hliníkový vodič sa pomaly stráca a prierez vodiča sa zmenšuje.

 

Naším riešením je dôkladné dotiahnutie a vyčistenie všetkých skrutkových spojov v byte. Údržba zahŕňa kontrolu zásuviek, spínačov, krabíc a rozvodníc. Dotiahnutím skrutkových spojov zabezpečíme obnovenie dostatočného tlaku na spoj medzi skrutkou a vodičom.

 

Postaráme sa o funkčnosť elektrických obvodov

údržba elektrických rozvodov

Pomaly prichádza jar. S ňou je spojené jarné upratovanie. Skombinujte jarné upratovanie v byte s údržbou elektrických rozvodov. Požiadavky na spotrebu elektrickej energie totiž neustále rastú: bežne používame elektrické sporáky, mikrovlnky, rýchlovarné kanvice či sklokeramické platne. Funkčnosť a pravidelná údržba elektrických rozvodov je preto naozaj nevyhnutná.

 

Popri údržbe je ideálne posilniť najviac zaťažované elektrické obvody. O to sa už postarajú profesionáli z BM elektro. V rámci údržby elektrických rozvodov má náš zákazník REVÍZIU elektrickej inštalácie bytu ZDARMA.

Tento článok je jedným zo série článkov

4 Kroky k Bezpečnému Bývaniu v Byte

1.Krok: ÚDRŽBA Čítať viac >>

Skrutkové spoje v hliníkových rozvodoch bytu je potrebné doťahovať aspoň každých 5 rokov. Veľakrát údržba elektrickej inštalácie v byte nebola spravená aj 40 rokov. Zistiť cenu ELEKTRO ÚDRŽBY >>

2.Krok: VÝMENAČítať viac >>

Staré ističe z dôvodu materiálového zostarnutia už v dnešnej dobe nevyhovujú Zabezpečte si výmenu ističov v byte ako aj novú rozvodnicu s dostatočným priestorom na ďalšie rozširovanie. Zistiť cenu VÝMENY ISTIČOV >>

3.Krok: POSILNENIE Čítať viac >>

Posilnenie najviac zaťažených obvodov. Vytvorenie nových elektrických obvodov pre práčku, elektrický šporák, zásuvky kuchyne, osvetlenie pracovnej dosky v kuchyni. Už budete môcť piecť, vysávať a popri tom si spraviť kávu. Zistiť cenu POSILNENIA OBVODOV >>

4.Krok: REVÍZIA Čítať viac >>

Dokument platný najbližších 5 rokov vyžadovaný pri mimoriadnych udalostiach a poistných plneniach. Buďte chránený aj platným dokumentom. Zistiť cenu REVÍZIE >>

CENA 4.KROKOV

Zistite si za akú cenu viete zrepasovať elektrické rozvody v byte. Prejsť na formulár >>

 

Robíte si pravidelnú údržbu elektrických rozvodov v byte aspoň raz za 5 rokov?

Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

author avatar
Bohuš Žila riaditeľ
Expert v oblasti elektroinštalácií a riadenia projektov, Bohuš Žila vedie našu spoločnosť s viac ako 24-ročnými skúsenosťami v odbore. Pod jeho vedením sme zrealizovali stovky úspešných projektov, ktoré zlepšili bezpečnosť a komfort domovov našich zákazníkov.