Komunikácia medzi vchodom a bytom je už v dnešnej dobe štandardom. Komunikačné, dorozumievacie systémy sa používajú v bytovkách ale aj rodinných domoch. Najrozšírenejší dorozumievací systém je Slovenského výrobcu TESLA – AUDIO (prenos len zvuku).

Poznáme systém, ktorý je digitálny, obsahuje v základe VIDEO vstupné tablo so zvončekmi a je možné ho kombinovať s AUDIO alebo VIDEO telefónmi. Základňa s VIDEO tablom je pritom o niečo drahšia ako nový digitálny 2 vodičový AUDIO systém a pritom prináša pridanú hodnotu pre majiteľov bytu vymeniť si AUDIO telefón za VIDEO – všetko je už pripravené.

Najčastejšia realizácia tohto systému je v prevedení AUDIO s prípravou na VIDEO.
Do každého bytu je naplánovaný AUDIO intercom s rozvodmi a vstupným tablom VIDEO. Pred realizáciou si záujemcovia o VIDEO telefóny zaplatia zvýhodnenú cenu za VIDEO telefón. Takto je dodaný systém pre bytovku s AUDIO telefónmi a kto chce s VIDEO telefónmi v byte. V budúcnosti je možné všetky ostatné AUDIO telefóny kedykoľvek vymeniť za VIDEO avšak už za vyššiu cenu.

Poďme sa pozrieť na GOLMAR GB2 bližšie, ideálny systém domácich telefónov pre bytovky.

 

logo_golmar

Systém Golmar GB2 je digitálny systém, ktorý na svoju prevádzku potrebuje len 2-vodiče. Väčšina rozvodov v bytovke je zastaralým analógovým systémom TESLA s kabelážou 4+n čo znamená, že do každého bytu ide 5 vodičov. Realizácia nového digitálneho systému GOLMAR GB2 je bez zbytočného sekania, prípadne lištovania po chodbách – využije sa existujúci rozvod domácich telefónov pre bytovky.

GOLMAR GB2 odskúšanie funkčnosti

GOLMAR GB2 odskúšanie funkčnosti

Máte záujem vidieť a odskúšať si VIDEO a AUDIO telefóny? Prejdite na nižšie uvedený odkaz, vyplňte základné údaje. Následne si dohodneme stretnutie s ukážkou funkčného systému domácich telefónov pre bytovky GOLMAR GB2. https://www.bmelektro.sk/video-telefony-mozete-ich-odskusat-u-vas-v-bytovke/

Digitálny systém Golmar GB2 potrebuje len 2-vodiče, ktoré sa využijú na nový digitálny systém bez zbytočného sekania a lištovania.

Na pôvodných rozvodoch zrealizujeme nový VIDEO digitálny systém.

Existujúce rozvody sú plne postačujúce aj s rezervou do budúcnosti.Osadenie a výmena existujúceho systému je jednoduchá, bez zbytočného ťahania rozvodov a kabeláže. Celý systém vie fungovať na existujúcich rozvodoch. Odporúča sa vymeniť aspoň stupačkové, hlavné vedenie, ale nie je to podmienkou.

tablo-gb2-video-golmar

Tablo hliník GOLMAR GB2 s video modulom

Vstupné tablo je možné osadiť s VIDEO kamerovým alebo len AUDIO modulom. V prípade osadenia kamerovým VIDEO modulom, je možné v systéme už kombinovať AUDIO alebo VIDEO komunikačné jednotky – intercom.

Cenová ponuka môže byť spracovaná na AUDIO telefóny s VIDEO kamerovým modulom vo vstupnom table. Následne podľa požiadavky majiteľov, ešte pred realizáciou za veľmi výhodných finančných podmienok, je možné zvoliť si VIDEO telefón. Majiteľ bytu dopláca už len rozdiel medzi cenou AUDIO a VIDEO telefónom. Po realizácii je možné dopĺňať VIDEO telefóny, podľa požiadavky, avšak už za vyššiu cenu. Vyžiadajte si od nás bezplatnú cenovú ponuku – stačí len vyplniť formulár nižšie.

Takto je umožnená rôznorodosť potrieb majiteľov bytov, zvoliť si AUDIO alebo VIDEO telefón pri realizácii, ale aj v budúcnosti. Toto všetko je možné s použitím len jedného systému GOLMAR GB2 a to na pôvodných rozvodoch bytovky.

Zabezpečte si pre bytovku systém, ktorý už v sebe obsahuje VIDEO kamerový modul vo vstupnom table.

Výmena AUDIO telefónov za VIDEO je možná pri realizácii alebo aj kedykoľvek v budúcnosti.

AUDIO komunikácia je s použitím nástenného intercomu, ktorý veľmi dobre vyzerá a nemá žiadne pohyblivé časti, ktoré by mohli v budúcnosti spôsobiť poruchy.

 

V systéme je možné kombinovať AUDIO a VIDEO telefóny s možnosťou záznamu video obrazu.

Digitálny dorozumievací systém Golmar GB2 je možné rozšíriť o ďalšiu externú kameru, ktorú je možné umiestniť na ľubovoľné miesto v bytovke. Takto sme dorozumievací systém povýšili na kamerový systém bez záznamu obrazu.

Ďalšia externá kamera do komunikačného systému bytovky.

U nás ešte veľmi nie je rozšírená možnosť presmerovania zvonenia od vchodu do mobilného telefónu majiteľa bytu. Túto možnosť rozširuje ďalší GSM modul systému GOLMAR GB2.

Ak majiteľ bytu odchádza z bytu alebo domu je možné všetky zvonenia presmerovať na mobilný telefón majiteľa bytu. Pri dnešných cenách za mobilné hovory (neobmedzené hovory v SR za cca 30,- Euro/mesačne) je pre bytovku prijateľné a majiteľov bytov veľmi zaujímavé riešenie byť dostupný, prípadne vedieť kto kontaktoval byt.

 

 

Zvonenie do bytu, je možné presmerovať na mobil.

Celý systém je ako skladačka. Môžete začať úplne základným riešením AUDIO komunikácie a postupne v budúcnosti dopĺňať a meniť jednotlivé moduly, ktoré budú celý systém meniť a zvyšovať komfort majiteľov bytov.

Zaujal Vás domáci dorozumievací systém pre bytovky prípadne menšie bytovky alebo rodinné domy?

 

Nižšie do formuláru, nám napíšte základné údaje. Obratom Vám zašleme nezáväznú ponuku.

Chcete vedieť cenu GOLMAR GB2?

Územie

Čo požadujete naceniť

RFID čítačka vchodu

Tablo zvončekov vchodu

13 + 7 =

Share This