fbpx

Otváranie dverí paneláku pomocou telefónu, NFC prívesku

V dnešnej dobe, moderné technológie vstupujú do našich domovov s cieľom zlepšiť naše každodenné životy. Jedným z príkladov je otváranie dverí bytových a rodinných domov pomocou mobilných smart telefónov alebo špeciálnych NFC (Near Field Communication) príveskov.

Táto inovatívna metóda prístupu k domovom prináša spojenie bezpečnosti a pohodlia. Užívatelia nemusia nosiť klasické kľúče, namiesto toho majú možnosť využiť svoj smartfón alebo malý prívesok vybavený NFC technológiou. Táto forma elektronického prístupu nie je len bezpečná, ale aj praktická, umožňujúc rýchle a jednoduché otváranie dverí s jedným dotykom.

Výhody tohto systému nie sú obmedzené len na pohodlnosť, ale zahŕňajú aj možnosti ďalšieho riadenia prístupu. Užívatelia môžu poskytnúť dočasný prístup návštevníkom alebo konkrétnym osobám, čím sa zvyšuje bezpečnosť a znižuje riziko straty kľúča.

Otváranie dverí pomocou smart technológií je v súlade s trendom chytrých domovov, ktoré ponúkajú integráciu moderných riešení pre zvýšenie bezpečnosti a efektívnosti. Táto inovatívna metóda prístupu k domovom prináša do našich životov jednoduchosť, spojenú s vysokým štandardom bezpečnosti.

Porovnanie RFID, iButton, MIFARE a NFC technológií nájdete v našom článku Porovnanie RFID Technológií: 125 kHz, MIFARE 13,56MHz, iButton a NFC (bmelektro.sk)

OpenGo aplikácia

Mobilná aplikácia Golmar pre prístup s NFC čipom smart telefónu.

NFC karta 13,56MHz

Karta NFC pre autorizáciu vstupu do objektu.

NFC tag/čip 13,56MHz

NFC čip/tag pre autorizáciu vstupu do objektu.

Nahradenie existujúcich RFID čipových kľúčov čipmi NFC predstavuje ďalší krok smerom k jednoduchšiemu a modernému prístupu k otváraniu dverí. NFC čipy sú nielen výkonnejšie, ale aj univerzálnejšie, umožňujúc užívateľom pohodlné a bezpečné otváranie dverí prostredníctvom svojho mobilného telefónu.

GOLMAR G2+ prináša aj štýlovú radu AUDIO a VIDEO interkomov, ktoré sa vyznačujú eleganciou a funkcionalitou. Video interkomy s rôznymi veľkosťami monitorov, vrátane 4,3″ a 7″, ponúkajú základné funkcie pre bezpečnostný prístup. Navyše, 7″ monitor je vybavený možnosťou pripojenia na WiFi a presmerovania hovoru na mobil, čím poskytuje užívateľom maximálnu flexibilitu a spoľahlivosť.

GOLMAR G2+ je takýmto spôsobom na čele inovácií, ktoré zdokonaľujú spôsob, ako vnímame a využívame technológiu v našich domovoch, poskytujúc nám bezpečný a pohodlný životný štýl.

Naša firma zabezpečuje dodávku a montáž systému GOLMAR G2+ s riadiacou jednotkou pre čip NFC a NFC čipy v mobilných telefónoch.

Veľkou výhodou systémov GOLMAR, staršej verzie GB2, ale aj novej verzie G2+ je možnosť inštalovať AUDIO ale aj VIDEO po 2-och vodičoch, čo existujúce rozvody po TESLA systémoch úplne postačujú.

Pre plnú funkčnosť kompletného systému domácich telefónov vždy vymieňame stupačkové rozvody – hlavné rozvody. Prívody do bytov využívame existujúce, preto inštalácia systému GOLMAR G2+ je bez sekania a lištovania po chodbách bytoviek.

Vstup do bytovky priložením mobilného telefónu s NFC čipom

Otváranie dverí je možné pomocou čip NFC prívesku, NFC karty alebo pomocou mobilného telefónu s NFC čipom (pozor – nie každý mobilný telefón má čip NFC).  Viac o NFC a NFC tagoch si môžete prečítať v tomto článku.

Potrebujete čipový vstup do Vášho objektu? Napíšte nám Vašu požiadavku

Vyplňte prosím jednoduchý formulár a zaškrtnite, že ste si prečítali "Zásady ochrany osobných údajov". Kliknite na Odoslať.

    Články z kategórie DOMÁCE TELEFÓNY A ČIPY

    Domáce Telefóny pre Bytovky – AUDIO aj VIDEO

    Domáce Telefóny pre Bytovky – AUDIO aj VIDEO

    Komunikácia medzi vchodom a bytom je už štandard. Najrozšírenejší systém je TESLA – AUDIO domáce telefóny pre bytovky (prenos zvuku). Poznáme systém, ktorý funguje po starých rozvodoch, je digitálny, má VIDEO základ a v prípade potreby je možné kombinovať AUDIO a VIDEO telefóny.