ELEKTROINŠTALÁCIA V BYTE – POSILNENIE OBVODOV V BYTE

Neviete zapnúť viac elektrických zariadení naraz?

Vyhadzuje Vám istič, keď perie práčka a Vy chcete vysávať?

Nemôžete piecť koláč v rúre a popritom si spraviť kávu či prať?

V dobe stavania väčšiny “bytoviek” bola elektroinštalácia v byte navrhnutá a dimenzovaná na vtedy dostupné elektrické spotrebiče.

V suterénoch bytoviek sa realizovali spoločné práčovne a sušiarne. Mikrovlnky, sušičky a sklokeramické platne boli možno len vo výskume a nikto veľakrát o nich ani len netušil. Dnes máme všetky možné elektrické zariadenia, vysokovýkonné práčky, sušičky a umývačky riadu. Vysoko citlivé počitače, mobily, smart televízory a tablety. Všetky tieto zariadenia potrebuje elektrickú energiu a dodávame ju veľakrát po starých, neudržiavaných, nekontrolovaných a nezrevidovaných obvodoch bytu.

Najlepšie riešenie je kompletná rekonštrukcia rozvodov bytu.

Čo však ak na takúto rekonštrukciu nie sú financie, alebo prevádzka bytu musí byť zachovaná?

Máme riešenia v podobe 2 Krokov v byte pre bezpečné bývanie, ako aj posilnenie obvodov v byte, ktoré popisujeme nižšie.

Práčka

Práčka, podľa najnovších noriem, má mať samostatný obvod so samostatným istením B16A/1. Ukončenie obvodu je zásuvkou, ktorá má byť použitá len na napojenie práčky.

Najčastejšie používané posilnenie obvodov.

Elektrická rúra

Taktiež elektrická rúra, podľa najnovších noriem, má mať samostatný obvod so samostatným istením B16A/1.

Ukončenie obvodu je zásuvkou, ktorá má byť použitá len na napojenie elektrickej rúry.

Druhé najčastejšie používané posilnenie obvodov.

Kuchynská linka

Na kuchynskej linke máme dnes množstvo elektrických zariadení, na ktoré taktiež nie sú staré rozvody pripravené.

Mikrovlnka, rýchlovarná konvica, hriankovače sú dnes skoro v každej domácnosti.

Posilnením tejto časti bytu zabezpečíte bezporuchovú a bezpečnú prevádzku elektrických zariadení, používaných na kuchynskej linke.

Umývačka riadu

Použitie umývačky riadu sa najčastejšie vyskytuje až po kompletných rekonštrukciách elektrických rozvodoch bytu s novou kuchynskou linkou.

Ak však uvažujete nad zakúpením umývačky riadu, aj bez rekonštrukcie, je potrebné vedieť, že aj umývačka riadu podľa najnovších platných noriem si vyžaduje samostatný elektrický obvod so samostatným istením B16A/1.

Sklokeramická platňa

Tento elektrický spotrebič bez kompletnej rekonštrukcie elektrických rozvodov v byte a rekonštrukcie hlavného prívodu bytu ani neodporúčame.

Zaradením sklokeramickej platne do rozvodov bytu sa dosť výrazne zvýši celkové zaťaženie hlavného prívodu bytu. Sklokeremická platňa vie pracovať v troj fázovom pripojení, ktoré aj odporúčame.

Pri zmene 1fázovej prípojky bytu na 3f prípojku bytu je potrebný projekt rekonštrukcie elektrickej prípojky ako aj revízna správa realizácia – východzia revízna správa.

Rozvodnica

V prípade starých rozvodníc v byte je posilnenie obvodov nemožné, pretože pridanie ističov a prúdových chráničov do starých rozvodníc nie je možné.

Pri posilnení ktoréhokoľvek obvodu je preto potrebná nová rozvodnica.

K posilneniu jednoznačne odporúčame vykonať v byte ÚDRŽBU ELEKTRICKÝCH ROZVODOV, ktorej výsledkom je revízna správa platná 5 rokov.

Viac o Údržbe rozvodov v byte – 2 kroky pre bezpečné bývanie >>

Je najvyšší čas posilniť elektroinštaláciu v byte, aby nedochádzalo k zahorievaniu a vyhadzovaniu ističov pri viacerých činnostiach s elektrickými zariadeniami naraz.

Vyplnením základných údajov a odoslaním formulára, od nás získate informácie ohľadne cien a činností pre jednotlivé posilnenia.

Napíšte o aké posilnenie máte záujem. Následne stačí kliknúť na ODOSLAŤ a obratom od nás dostane email s informáciami a cenami.

Vyplňte formulár a zistite si cenu - POSILNENIE OBVODOV V BYTE

Územie

Rozvody, ktoré požadujete posilniť

Chcem zistiť cenu aj za údržbu rozvodov v byte

12 + 3 =

Bratislava – Nitra – Trnava
Žilina – Martin – Ružomberok
Banská Bystrica – Zvolen

Články z kategórie ELEKTRO
Nvidia GeForce rozdiely medzi  – GTX, RTX, QUADRO, MAX-Q

Nvidia GeForce rozdiely medzi – GTX, RTX, QUADRO, MAX-Q

Sme technici a potrebujeme kresliť v programoch CAD, celkom nás zaujíma 3D modelovanie a návrhy 3D modelov v software od AutoCAD Fusion 360. Akú grafickú kartu od Nvidia uprednostniť? Aké sú rozdiely jednotlivých GeForce grafických kariet od Nvidia? Poďme si ukázať...

Domáce Telefóny pre Bytovky – AUDIO aj VIDEO

Domáce Telefóny pre Bytovky – AUDIO aj VIDEO

Komunikácia medzi vchodom a bytom je už štandard. Najrozšírenejší systém je TESLA – AUDIO domáce telefóny pre bytovky (prenos zvuku). Poznáme systém, ktorý funguje po starých rozvodoch, je digitálny, má VIDEO základ a v prípade potreby je možné kombinovať AUDIO a VIDEO telefóny.

Share This